Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Знову переговори. Район і місто узгоджуватимуть речове право на Калуську ЦРЛ

Переглядів: 571

19 листопада Калуська районна рада розглянула проєкт рішення «Про оформлення права власності на майновий комплекс за адресою: м. Калуш, вул. Медична, 6», відповідно до якого майновий комплекс Калуської ЦРЛ пропонувалося зареєструвати на праві спільної сумісної власності громад Калуського району та Калуської міської об’єднаної територіальної громади.

За словами керуючого справами виконавчого апарату районної ради Сергія Твардовського, який доповідав з цього питання, рішення стосується реформування галузі охорони здоров’я. Утворені некомерційні комунальні підприємства з наступного року отримуватимуть кошти від Національної служби здоров’я України. І щоб Калуська ЦРЛ змогла укласти угоду з НСЗУ, необхідно зареєструвати право власності на майновий комплекс та право на користування земельною ділянкою.

Питання відразу поставили на голосування. Проте 12 районних депутатів «утрималися», «за» проголосували лише 9-ть, тож рішення не пройшло. У результаті розгорілася дискусія.

Депутати району, які утрималися, мотивували свою позицію тим, що не мали часу ознайомитися з таким важливим питанням.  

А ось депутат райради, заступник генерального директора Калуської ЦРЛ з економічних питань Микола Дмитерчук, назвав це саботажем. Він пояснив, що Калуська ЦРЛ не зможе укласти угоди на фінансування з НСЗУ і під загрозою опиниться подальша роботи установи та колектив медзакладу, який обслуговує не лише мешканців Калуша, Калуського району, а й 20% іногородніх. Наразі це понад 1000 працівників.

При цьому він додав, що балансова вартість майнового комплексу Калуської ЦРЛ становить 113 млн гривень, з них 94 млн гривень - це вартість обладнання, проте залишкова вартість складає всього 2 млн гривень. За словами Миколи Дмитерчука, Калуська міська рада протягом років вклала у капітальні ремонти лікарні понад 20 млн гривень та понад 5 млн гривень на придбання обладнання. А Калуський район не дав жодної копійки на розвиток лікарні, а лише щоразу вставляє палки в колеса. Тож він просив поставити питання на переголосування.

Незрозумілою назвав позицію депутатського корпусу й генеральний директор Калуської ЦРЛ Іван Красійчук. «Якщо з квітня нас не буде кому фінансувати, то зарплату медикам нам зобов’язаний буде платити район», - додав він.

Натомість Сергій Твардовський зауважив, що не все так безнадійно. У них є час вивчити це питання і прийняти рішення на сесії у грудні, оскільки в першому кварталі лікарня буде фінансуватися ще за рахунок державної субвенції.

У результаті, депутати вирішили протягом двох тижнів зібрати робочу групу у складі керівництва районної і міської рад, медиків і депутатів, щоб провести консультації, напрацювати відповідне рішення і винести його на чергову сесію у грудні.

Голова Калуської районної ради Віктор Гільтайчук з цього приводу прокоментував:

«Я особисто підтримав даний проєкт рішення. Проте для більшості депутатів це питання дійсно було «сире», адже його не обговорювали на комісіях, дехто про це почув лише перед сесією. І тепер, я вважаю, нам треба якнайшвидше сісти за стіл переговорів. Затримувати оформлення речового права не варто, адже за цим стоять і медики, і громада. Рушійною силою нашого наступного рішення може бути аналогічне рішення Калуської міської ради. Це покаже депутатам райради, що місто готове, щоб майновий комплекс Калуської ЦРЛ був у спільній сумісній власності. А щодо нарікань деяких депутатів, що сільським жителям доводиться у лікарні платити за ліки, а для міських вони безкоштовні, то вони безпідставні і нелогічні. Місто прийняло відповідну програму і виділяє фінансування на медикаменти для своїх мешканців, а районний бюджет цього зробити не може. Відповідно на жителів району ці привілеї і не поширюються».

Схожі матеріали за тегами: Калуська ЦРЛ майно право власності

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: