Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Бути чи не бути. У Калуші знову розгорілися дискусії щодо «Відродження» (ФОТО)

Переглядів: 1296

У Калуші вкотре повернулися до обговорення подальших дій стосовно колишнього кінотеатру «Відродження».

Поштовх до нових обговорень і зустрічей влади з громадою дало те, що на розгляд чергової сесії Калуської міськради, яка відбудеться 28 січня, виносять проєкт рішення «Про затвердження проєкту детального планування території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 0,3448 на для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на площі Героїв, 16 в м. Калуші».

18 січня з цього приводу відбулася зустріч міського голови з координаційною радою політичних партій і громадських організацій Калущини. Останні вимагають зняти питання «Відродження» з порядку денного сесії Калуської міської ради.

Відтак 21 січня була анонсована зустріч Андрія Найди з мешканцями міста щодо обговорення пропозицій по «Відродженню».

Під час зустрічі від ініціативної групи ТОВ «Відродження 2011» виступив Віталій Лівшиць, який ознайомив присутніх із кроками і планами щодо будівництва на місці колишнього кінотеатру. За його словами, інвестор хоче збудувати житловий будинок з приміщеннями комерційно-розважального призначення і підземним паркінгом. Тут заплановані також кінозали, виставковий зал, музей,  дитячі простори.  ТОВ звернулося в Державне підприємство «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю. М. Білоконя» щодо розробки плану детального планування території. Відтак обумовлена максимальна висота забудови – 26,5 метра. Також інвестор готовий виконати всі умови договору з реалізації проєкту детального планування території, підписаного 26 лютого 2020 року міським головою Ігорем Матвійчуком та представником за довіреністю ТОВ «Відродження-2011» Михайлом Данилюком.

Зокрема, у випадку якщо внаслідок будівельних робіт зазнають пошкодження сусідні будівлі, то інвестор або усуне недоліки або забезпечить мешканців житлом.

Також своє бачення з цього приводу висловили всі бажаючі. Очікувано вони розділилися на два табори. Одні були за те, щоб зрушити цей об’єкт з мертвої точки і дати можливість інвестору розпочати будівництво, інші висловлювалися за неприпустимість прийняття поспішного рішення і висловлювали сумніви в тому, чи дотримається інвестор своїх обіцянок на цей раз.

Зокрема, депутат Калуської міськради попереднього демократичного скликання Ольга Єланіна, яка піднімала питання щодо «Відродження» ще з 2015 року, нагадала, що інвестор не виконав умови старого договору, відповідно до якого у приміщенні мали бути три кінозали, торгово-розважальні і комерційні приміщення.

«Якби він у 2012 році збудував це, а потім звернувся б з проханням про добудову кількох поверхів житла, то ніхто б не мав нічого проти, – зазначила вона. – А так яка може бути довіра до інвестора, який «кинув» всю громаду? Хто може гарантувати, що він цього разу дотримається своїх обіцянок?»

Також вона додала, що на громадських слуханнях по Генплану головна архітекторка проєкту Віра Колодова акцентувала, що центр міста перебуває в межах історичного ареалу і відповідно до історико-архітектурного опорного плану тут не може бути 9-поверхової забудови, а лише 3-4-поверхова.

За словами громадської активістки Валентини Бідонько, тих людей, які з 2015 року піднімали питання, що по «Відродженню» нічого не робиться, тепер звинувачують, що вони гальмують це будівництво. На її думку, перш, ніж приймати рішення, треба врахувати всі ризики. Бо коли будуть тріщати старі будинки, прилеглі до цієї території, то мешканці ітимуть не до Кредісова, а до міського голови.

«Відбувається підміна понять або ж маніпуляція. Людей, які «штовхали» попередню владу та «інвестора» до вирішення питання з безладом в центі міста, тепер звинувачують у «гальмуванні» розвитку міста, у «зв’язуванні рук» інвестору у його щирому прагненні збудувати в місті «Лас-Вегас», не менше...», – акцентувала активістка.

На тому, щоб будівництво проходило в законному полі наголосив і член координаційної ради громадських організацій і політичних партій Калущини Євген Гірник.

«Допоки нема нового Генерального плану міста та історико-архітектурного опорного плану, це питання не варто виносити на сесію. Не треба робити поспіху, краще зачекати до квітня, коли буде Генплан, бо угода – це не гарантія, вона не має юридичної сили», – зауважив він.

Проте деякі учасники зустрічі мали протилежну думку. Зокрема калушанин Степан Скиба зауважив, що у світі часто компонують будівлі старі і нові, навіть коли йдеться про історичний центр.

«Нехай буде розважальний центр, молоді це треба, а то ще десять років будуть тут жаби квакати. А якщо будемо так інвесторів «нагинати», то нічого не побудуємо, і в розважальний центр ходити буде нікому. Треба вирішити так, щоб добре було всім», – додав чоловік.

«Хочу, щоб місто розвивалося, тому прийшов на цю зустріч, щоб підтримати цей проєкт і міського голову, який прогресивно працює», – зазначив 32-річний калушанин.

Висловив свою позицію і міський голова, який намагався стримувати емоції присутніх, які моментами переходили межу толерантності.

За словами Андрія Найди, кілька років тому вже була подібна ситуація, тому тепер треба давати зелене світло таким рухам, бо якщо будемо і надалі відтягувати, то знову нічого не зробимо.

«Наразі центр  – це зона депресії. Молоді нема де відпочивати. Вона тікає у Франківськ та інші міста. І якщо й надалі ми так будемо затягувати з рішеннями, то Калуш перетвориться у місто пенсіонерів. Треба його розбудовувати, а не блокувати. Місто не розвивається. А якщо ми не даємо розвитку місту, то місто гине. Вже два роки товчемо воду в ступі, а зараз пішов якийсь рух, тому треба йти вперед», – акцентував новий очільник громади.

Врешті зустріч так і завершилася на невизначеній ноті. Хоча влада і вислухала вкотре аргументи громади, очевидно, що питання «Відродження» таки винесуть на розгляд сесії 28 січня. Що ж вирішать депутати – буде відомо вже наступного тижня.

Людмила СТЕПОВА.    

Схожі матеріали за тегами: Калуш Відродження зустріч громада

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: