Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Бюджет Калуської ТГ недоотримав 2,4 млн гривень акцизного податку

Переглядів: 314

Бюджет Калуської міської територіальної громади за 7 місяців виконаний на 100%.

Про це сьогодні, 6 серпня, на оперативній нараді в міського голови повідомила начальниця фінансового управління Калуської міськради Леся Поташник, інформує «Калуш ФМ».

«Аналізуючи виконання бюджету за 7 місяців, можу сказати, що ми вийшли на непоганий рівень. Бюджет на фоні семи місяців виконаний на 100%. З врахуванням попереднього рішення сесії про перекидки, які ми зробили в дохідній частині, у нас невиконання лише по акцизному податку з реалізації роздрібної торгівлі. За 7 місяців воно складає 2 млн 400 тис. гривень. Це те, що недоотримав бюджет відповідно до запланованих цифр», – зазначила Леся Поташник.

При цьому перший заступник міського голови Мирослав Тихий висловив сподівання, що цю прогалину надолужать.

«Я думаю, що управління економічного розвитку візьме це на постійний контроль, і спільно з ДПС ми напрацюємо план заходів, щоб цю різницю ліквідувати», – акцентував він.

Своєю чергою начальник управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Юрій Соколовський поінформував, що управління провело багато рейдів-оглядів з контрольними закупівлями по підприємствах роздрібної торгівлі, які реалізовують підакцизні товари. Зокрема у серпні відвідали 49 підприємств роздрібної торгівлі, з яких фіскальних чеків видали лише 15.

«Частина підприємств роздрібної торгівлі видають нефіскальні чеки. Це говорить про те, що не сплачується акцизний податок. Взагалі не видали чеків в 26 підприємствах роздрібної торгівлі, – додав він. – Також у 2 підприємствах виявили відсутність ліцензії на право торгівлі підакцизними виробами, а в одного підприємства роздрібної торгівлі взагалі був відсутній касовий апарат».

Відповідно управління економічного розвитку міста підготувало листи до Головного управління ДПС України в Івано-Франківській області. Тож ДПС перевірятиме дані суб’єкти господарювання без попередження.

«Покупці при придбанні алкоголю і тютюну цей податок сплачують, проте підприємці, які не видають фіскальних чеків, не перераховують його в місцевий бюджет, – акцентував начальник управління. – Відповідно бюджет не отримує коштів, які могли б піти на розвиток інфраструктури, освіти, медицини й інших галузей».

Тож Юрій Соколовський закликав громадян вимагати фіскальні чеки при придбанні підакцизних товарів, зокрема алкоголю й тютюну.

Схожі матеріали за тегами: Калуш бюджет акцизний податок

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: