Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калушанам нагадують про сплату податку на нерухоме майно. 29 серпня – останній день

Переглядів: 2232

Відповідно до Рішення Калуської міської ради  «Про місцеві податки і збори на 2016 рік»  від 27.01.2016 року № 84 всі фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або не житлової  нерухомості  зобов’язані сплачувати податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

Базою оподаткування  є загальна площа об’єкта житлової та не житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб  з урахуванням пільги з податку  (ст.266 Податкового кодексу).

Таким чином даний податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та не житлової нерухомості, які мають площу більшу за:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 м²;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 м²;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, в тому числі їх часток), - 180 м²;  

Термін сплати  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2016 рік завершується до 29 серпня 2017 року на підставі податкового повідомлення-рішення.

У випадку не отримання податкового повідомлення-рішення до 1 липня 2017 року чи при необхідності уточнення даних, з приводу нарахування та сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки слід звертатися до Калуської об’єднаної податкової інспекції ГУ ДФС в Івано-Франківській області за адресою: м. Калуш, вул. В. Стуса,2, тел.6-66-01. При зверненні в ОДПІ необхідно пред’явити оригінали документів, що посвідчують особу (паспорт)  та право власності на майно.

Відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків  визначених Податковим кодексом, він притягується до відповідальності у вигляді штрафу:

- при затримці до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового  зобов’язання, -  у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше ніж  30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового  зобов’язання, -  у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу;

Також при нарахуванні  суми податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом у  випадках, не пов’язаних з проведенням податкових перевірок, розпочинається нарахування пені, починаючи з першого робочого дня, що наступає  за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) відповідно до ст.129 Податкового кодексу.

Більш детальну інформацію з приводу механізму нарахування та сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки можна переглянути на веб-сайті Калуської міської ради за посиланням.

Схожі матеріали за тегами: Податок майно термін

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: