Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуська філія «Союзу українок» збирає підписи на підтримку звернення до керівництва області щодо передачі Народного Дому Калуській громаді

Переглядів: 300

Калуська філія «Союзу українок» розпочала збір підписів на підтримку звернення до керівництва Івано-Франківської ОДА про передачу Народного Дому (РБК) на баланс Калуської МТГ. Про це на сторінці у соцмережі Facebook повідомила депутатка Калуської міської ради, голова Калуської «Просвіти», союзянка Леся Кирилович, інформує «Калуш ФМ».

У зверненні до голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича та голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлани Онищук, зокрема, йдеться: «Громадськість міста Калуша стурбована станом будівлі колишнього Районного будинку культури, що знаходиться у м. Калуші на вул. Шевченка, 8.

Народний дім (колишня назва) споруджений за кошти української громади понад 100 років тому. Він був центром культурно-просвітницького життя на Калущині. Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення, її освячував Андрей Шептицький, також тут виступав Іван Франко й інші діячі культури та освіти ХХ ст. В перші роки Відродження України Народний дім став місцем зібрань національно- свідомої української громади: Товариство української мови імені Т. Шевченка («Просвіта»), Народний рух України, Союз Українок, Спілка Української Незалежної Молоді (СУМ), «Соколята», Товариство «Відродження», а також вояки ОУН-УПА. В Народному домі відбувалися загальні збори громади, конференції, тематичні заходи та відродження традиційних народних свят.

За час свого існування Народний дім завжди був закладом культури і аматорського мистецтва. Зі зміною територіального устрою України, внаслідок децентралізації – відділ культури Калуської РДА та Районний будинок культури були ліквідовані. Як результат – аматорські колективи припинили свою діяльність, приміщення не використовується, хоча знаходиться в задовільному стані для проведення заходів.

Звертаємось до вас з проханням передати приміщення Народного дому на баланс Калуської МТГ. Вважаємо, що будівля, яка була збудована громадою, має бути в її розпорядженні та використовуватись за призначенням – для проведення культурно-просвітницьких заходів».

Бажаючих підтримати ініціативу просять телефонувати Любові Липовській за номером +38 (095) 772-58-33.

Схожі матеріали за тегами: Калуш Народний дім передача звернення

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: