Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Новий наставник ФК «Калуш» налаштований на перемогу в кожному матчі

Переглядів: 606

Головний тренер ФК "Калуш" Андрій Нестерук розповів про переговори, перші враження від нового колективу та завдання, які стоятимуть перед ним і командою навесні, інформує прес-служба ФК "Калуш".

– Сьогодні лише другий день Нового року, а ми вже чуємо про ваше призначення. Коли з’явилася пропозиція ФК "Калуш" і чи довго думали над таким варіантом продовження тренерської роботи?

– Вперше про це ми переговорили з керівництвом клубу в грудні, я мав час, щоб подумати – зважити всі «за» та «проти». З найкращими спогадами та враженнями покидаю галицькі "Карпати" – мій попередній клуб, але все-таки хочеться рухатися вперед, розвиватися як тренеру, разом із новою командою.

Чи встигли поговорити з керівництвом та гравцями "Карпат"? Вас готові були відпустити, зважаючи на те, що ця команда під вашим керівництвом стала чемпіоном області та одним із лідерів аматорського чемпіонату?

– Так, ми поспілкувалися. Домовилися про те, що припиняємо співробітництво, але залишаємося в гарних робочих стосунках. Мені приємно, що мене зрозуміли – в свою чергу, бажаю команді знайти хорошого нового тренера, щоб разом рухатися до тих цілей, які намічені керівництвом.

– Чи вже знаєте, скільки футболістів буде у вас в розпорядженні в ФК "Калуш"?

– Спортивний директор ввів мене в курс справи – хто залишається, хто є в наявності. Активно працюємо над пошуком посилення, щоб навесні ФК "Калуш" мав нових гравців для виконання своїх завдань.

– У складі калуської команди виділялося кілька лідерів, як-то Ульянов, Кучеров, Книш, Скакун. Вони зможуть допомогти вам навесні?

– Наскільки я зрозумів, Кучеров під питанням, а у всіх інших перелічених вами гравців чинні контракти, тому вони залишаються у нас і ніякої інформації про те, що вони можуть піти кудись, у нас поки нема. Розраховуємо на них, всі вони повинні допомогти ФК "Калуш".

– На коли заплановане у вас робоче знайомство з командою? Які терміни зборів визначили?

– Плануємо зустрітися 23 січня, у нас запланований спершу медогляд, а далі – вже з 24 числа – почнеться тренувальний процес. Перший збір, напевно, проведемо в Івано-Франківську, потім у нас запланована участь у Кубку мера обласного центру. Там мають зіграти вісім команд, серед них – лігові учасники ПФЛ. Зрозуміло, для нас дуже важлива така ігрова практика. А вже на березень місяць запланували заключний, третій, збір у Туреччині. Такі у нас плани – постараємося по максимуму виконати заплановане.

– Чи визначилися вже зі своїми асистентами? На який термін укладаєте контракт із ФК "Калуш"?

– Щодо помічників – ще конкретно говорити не можемо, штаб ще формується. Звісно, маю своє бачення стосовно асистентів, однак поки владнуємо формальності – в найближчі тиждень-два штаб буде сформовано. Домовленість у мене – на півтора року.

– За що боротиметься ФК "Калуш" навесні? Адже вже в дебютному сезоні команда йде в трійці найкращих…

– Конкретного завдання підвищитися у класі цього сезону поки немає. Однак ми ставимо завдання – грати на перемогу в кожному матчі, а якщо трапиться нагода – відмовлятися від неї, звісно, не будемо. Конкретно переді мною нині стоїть ціль – сформувати команду, якій було б під силу в найближчому майбутньому досягти рівня Першої ліги, сформулюємо це так.

У 1996-1998 роках ви, зовсім молодим форвардом, зіграли 55 матчів (забили 10 м’ячів) за ФК "Калуш", після чого перейшли на вищоліговий рівень, успішно грали за "Шериф", ФК "Тирасполь", "Таврію", алчевську "Сталь", "Закарпаття" та багато інших клубів. Пограли і в єврокубках. А безпосередньо із містом Калуш та його командами ваші шляхи після того перетиналися? Що значить для вас особисто ФК "Калуш"?

– Звичайно, стежив за цією командою і на всеукраїнському, і на обласному рівні. Хоча після того, як покинув ФК "Калуш" та переїхав у Молдову, вже із калушанами безпосередньо не перетинався. Хіба що як суперник – у чемпіонаті області як гравець та тренер.

– Від нинішнього складу ФК "Калуш" – ваших майбутніх підопічних – враження позитивні?

– Безперечно. Бачив кілька їхніх матчів цього сезону, та й загалом, зрозуміло, постійно слідкував за нашою командою, яка грала на професіональному рівні. Сподобалася команда і в чемпіонаті, і в кубкових матчах. Тут є дуже хороші футболісти й лідери, про яких ви говорили. Мій попередник провів хорошу роботу, а ми будемо старатися підтримати цей рівень і покращити дещо. ФК "Калуш" – хороша команда, бачу в ній серйозні перспективи.

– А от між Другою лігою та аматорським чемпіонатом бачите різницю? Конкретно між Групою «А» ПФЛ та Групою 1 ААФУ.

– Мені приємно відзначити, що в ігровому плані західноукраїнські групи (говоримо про них) досить хороші – і на професіональному рівні, і на аматорському. Стосовно ж різниці, то є принципова розбіжність між аматорським футболом і професіональним. Люди, які грають для себе на любительському рівні, не мають стільки часу для самовдосконалення, роботи над собою, над відточенням своєї майстерності. Тренеру цього дуже не вистачає, коли працюєш з аматорами. Тож сподіваюся, що ФК "Калуш", його гравці, навесні добре попрацюють всі разом. Хочу добитися, щоб для початку підготовка у нас пройшла гарно, щоб вдалося закласти той базис фізичної підготовки, який і відрізняє професіоналів від любителів.

Артур Валерко, SportArena

Схожі матеріали за тегами: ФК Калуш головний тренер плани

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: