Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Спершу попередження, потім – штраф. У Калуші перевіряють торгові об'єкти на дотримання карантину

Переглядів: 1113

18 березня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Калуської міськради, на якому внесли зміни та доповнення до прийнятих раніше рішень, враховуючи прийняті урядом документи.

Також прозвучала інформація з приводу перевірок на  предмет виконання суб’єктами господарювання карантинних заходів щодо закриття об’єктів торгівлі, окрім продуктових магазинів, аптек, заправок та банків, які вступили в дію з 18 березня.

За словами заступника начальника управління економічного розвитку міста Юрія Тимківа, члени комісії провели перевірки торгових об’єктів, закладів громадського харчування й інших, розташованих на вул. Б. Хмельницького, В. Стуса, Хіміків, частково Євшана і пр. Лесі Українки. Торгові центри, магазини одягу та меблеві були зачинені. Проте й надалі працювали ті, що продають товари побутової хімії, пресу, шаурму, вікна, а також всі обмінники валют, ломбарди і кредитні спілки. Всі вони були попереджені і деякі відразу закрилися.

Посадовець при цьому додав, що обмінники валют мотивували свої дії банківською діяльністю, яка урядом дозволена. Та насправді ні кредитні спілки, ні обмінники не підпадають під фінансово-кредитну діяльність, яку здійснюють банки.

Ще один нюанс, який стараються використати підприємці, щоб продовжити торгівлю, це продаж засобів зв’язку та засобів гігієни, які дозволені, торгуючи здебільшого іншими групами товарів (побутова техніка, посуд, побутова хімія, косметика й інше). 

Тож до рішення комісії внесли уточнення, яким передбачено, що окрім продуктових магазинів й аптек, можуть працювати спеціалізовані магазини, які торгують виключно засобами зв’язку, предметами гігієни та виробами медичного призначення, зоомагазини і ветеринарні аптеки. Закладам громадського харчування дозволена адресна доставка замовлень за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту.

«В даному випадку буде багато спекуляцій, тому треба діяти згідно з чинним законодавством, –  зауважив міський голова Ігор Матвійчук. Підприємці читають те, що хочуть читати, а під час карантину комісія з надзвичайних ситуацій має повноваження вводити додаткові заходи. Наразі не можна думати лише про прибутки. Важливо змінімізувати контакти людей, для цього і закривають торгівлю».

На засіданні також акцентували, що підприємців, які не виконують рішення комісії ТЕБ, спершу попереджатимуть, а наступного разу при виявленні порушення штрафуватимуть. При цьому штрафи досить немалі: 17-34 тис. гривень.

Перевірку виконання карантинних заходів здійснюватимуть працівники поліції, Держпродспоживслужби, лабораторного центру, управління з надзвичайних ситуацій та «Міської варти».

Комісія також рекомендувала місцевим органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, іншим державним органам, підприємствам, установам забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а при можливості і роботу в онлайн режимі.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш карантин торгівля перевірки

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: