Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Теніс, English club та ночівлі. Вільний простір «Пошта» розширює свої можливості

Переглядів: 358

Нещодавно у нашому місті відкрив свої двері вільний простір «Пошта».

Як зазначає засновниця простору Вікторія Перейма, основний поштовх для реалізації такого проєкту – проблема у відсутності платформи, де б молодь могла проводити свій вільний час.

«Все, що не виникає, – виникає з проблем, – каже Вікторія. – Саме тому я вирішила виправити цю ситуацію».

Дівчина взялася втілювати цю ідею ще з сімома небайдужими молодими людьми. У підготовці до відкриття простору взяли участь і волонтери з програми «Будуємо Україну Разом» Івано-Франківського осередку. Зараз команда у пошуку меценатів, які зацікавлені у культурному розвитку нашого міста.

Також є друзі «Пошти», які небайдужі до розвитку простору, проводять там багато часу, висловлюють своє бачення, ідеї та щомісячно жертвують 50 гривень. Вони мають безкоштовний доступ у найбільш популярну ігрову зону – теніс і більярд. Для звичайних відвідувачів плата становить 10 грн/день.

За словами організаторів, цінності простору «Пошта» – екологічність, повага й креатив, а ціль – творити спільноту креативних і вільних людей. Вікових обмежень для відвідувачів немає.

У Вільному просторі «Пошта» є свої правила: у приміщенні не можна курити й перебувати у нетверезому стані, а також лаятись чи будь-яким чином ображати інших людей. Якщо особа порушила одне з правил – їй забороняють відвідувати «Пошту» впродовж двох тижнів.

 Вільний простір «Пошта» працює за такими напрямками: змістовне дозвілля; неформальна освіта; живе листування; екосвідомість; буккросинг.

Завдяки співпраці «Пошти» з Калуською міською федерацією настільного тенісу та управлінням молоді й спорту Калуської міської ради у просторі щовівторка, щочетверга й щонеділі відбуваються безплатні заняття з настільного тенісу.

Молодь приходить сюди також на заняття з акторської майстерності або ж просто випити чашку гарячого чаю чи подивитися фільм, що разом обирають способом голосування.

Щонеділі тут проводять уроки англійської мови. Викладачі English Speaking Club – магістр філології й учасниця програми обміну «FLEX». Учні – люди різної вікової категорії з різним рівнем англійської. У майбутньому планують об’єднувати людей у групи, щоб ефективніше вивчати англійську.

За словами Вікторії, у стінах «Пошти» можуть проходити такі заходи, як концерти, кінопокази, лекції, тренінги, майстер-класи, репетиції, English speaking club, квартирники, чайні церемонії, хостинг. Простір є трансформером, тобто легко підлаштовується під будь-який вид заходу.

Наразі організатори вже встигли реалізувати масштабне відкриття «Пошти», художній майстер-клас, благодійний ярмарок, збір коштів для дітей із центру соціально-психологічної реабілітації, аукціон побачень, а також феєричний концерт калуського виконавця Whatislove.

Не менш важливим є те, що нещодавно команда простору офіційно зареєструвала себе як неприбуткову громадську організацію під назвою «Вільні калуські люди».

Євгенія АНДРІЇВ.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш Пошта вільний простір

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: