Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У дитячій поліклініці Калуша відкрили реабілітаційне відділення і денний стаціонар (ФОТО)

Переглядів: 667

21 грудня відбулося урочисте відкриття відремонтованого 4-го поверху дитячої поліклініки на вул. Будівельників, де функціонуватиме реабілітаційне відділення і денний стаціонар.

Нагадаємо, що на ремонт дитяча поліклініка очікувала віддавна. І перший важливий прорив був зроблений у 2018 році, коли розпочали ремонт другого поверху. Вже у квітні 2019-го тут відкрили цілком оновлене педіатричне відділення. Наступним кроком стала передача у червні 2020-го року всього приміщення в оперативне управління Калуському міському центру ПМСД, а відтак і капітальний ремонт третього поверху, де розмістили консультативно-діагностичне відділення. Його відкриття відбулося в кінці грудня 2020 року.

І ось напередодні новорічно-різдвяних свят дитяча поліклініка отримала черговий дарунок – відремонтований останній поверх, на відкриття якого завітали Калуський міський голова Андрій Найда, його заступниця Наталія Кінаш, голова Калуської районної ради Михайло Лаврів, депутати, медики.

Андрій Найда відзначив, що такий ефективний розвиток медичного закладу для дітей – це заслуга директора Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайла Гаврилишина.

«Враховуючи допомогу Калуської міської ради та НСЗУ, Михайло Богданович зумів зорганізувати процес, який забезпечить комфортні умови для перебування маленьких пацієнтів та роботи медичних працівників. Я бажаю, щоб відвідувачів було якнайменше, але тим, кому це буде необхідно, впевнений, будуть надані якісні послуги», – акцентував міський голова.

Своєю чергою Михайло Гаврилишин зазначив, що це заслуга не лише керівництва, а всього колективу. Він висловив слова вдячності міській владі за довіру та підтримку, які значать дуже багато, будівельникам, зокрема ПП «Рембудвест» (Галина Корнас), своєму заступнику Тарасу Бандурі, який курував ремонтні роботи та комплектацію кабінетів, завідувачу дитячої поліклініки Богдану Кучмі, старшій медичній сестрі дитячої поліклініки Руслані Шпенюк та всій команді за працю і турботу.

Подякував міському голові та депутатському корпусу за підтримку ініціатив у галузі медицини також завідувач дитячої поліклініки Богдан Кучма: «Добро для людей, зроблене спільними зусиллями, житиме довго. На сьогодні ми маємо прекрасне приміщення, якісну апаратуру і висококваліфіковані кадри».

На переконання голови Калуської районної ради Михайла Лавріва, мудра влада дбає про здоров’я і безпеку громади. І до таких керівників належить Михайло Богданович. Завдяки його старанням калуська первинка є прикладом системного підходу. Він має стратегію розвитку, яку успішно втілює в життя.

За доброю традицією, отець Ігор Пришляк освятив відремонтований поверх та благословив на добру працю медичних працівників.

«Сьогодні у це приміщення хочеться прийти і поправити здоров’я: світло, тепло, комфортно. Не дарма кажуть, що і стіни лікують. У цих стінах тепер хочеться бути здоровим», – додав отець Ігор.

Всі присутні також оглянули зал ЛФК та медичної реабілітації, фізкабінети та палати денного стаціонару, в яких розгорнуто 9 ліжок.

Як розповіла лікар-фізіотерапевт Леся Кусень, реабілітаційний відділ поєднуватиме лікувальну фізкультуру і фізіотерапію, яка включатиме електролікування, світлолікування, ультразвукову терапію, магнітотерапію та інгаляторій. Відповідно для цих процедур закуплене все необхідне обладнання.

За словами лікаря-реабілітолога Марії Срібняк, у залі ЛФК та медичної реабілітації встановлене обладнання для лікування дітей з ДЦП, проблемами опорно-рухового апарату, неврологічними захворюваннями. Це бігові доріжки, велотренажери, балансуюча дошка, реабілітаційні бруси, сенсорні доріжки.

Додамо, що обладнання для фізіотерапевтичних процедур було придбане за кошти місцевого бюджету (понад 524 тис. грн) в рамках реалізації проєкту бюджету участі «Промінь надії».

Також у 2022 році в рамках реалізації проєкту бюджету участі «Веселка життя» на умовах співфінансування буде придбано функціональне ліжко для розробки суглобів, міопатії й ін.

За словами Михайла Гаврилишина, на перекриття даху, на ремонт 4-го поверху та системи вентиляції, а також придбання обладнання витрачено понад 3,5 млн гривень. Ці кошти залучені центром первинної медико-санітарної допомоги з НСЗУ через Програму медичних гарантій.

«Це зроблено заради розвитку установи, це колективне майно, тут нема нічого приватного, – акцентував керівник. – У планах – ремонти сходових, а також встановлення спеціальної платформи, яка підніматиме на будь-який поверх людей з певними обмеженими фізичними можливостями. Думаємо також про встановлення модульної котельні та сонячних батарей».

Відрадно, що завдяки капітальному оновленню всього закладу створені належні умови для надання медичної допомоги дітям нашої громади. І вже з нового року реабілітаційне відділення і денний стаціонар розпочнуть повноцінну роботу.

Людмила ПАСТУШОК.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: