Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші діє школа футбольних арбітрів, а калушанин Іван Салаш судить матчі Другої ліги чемпіонату України

Переглядів: 862

Керівник Івано-Франківської регіональної школи футбольного арбітра Анастасія Романюк дала велике інтерв’ю Футбольному Франківську.

Окрім Івано-Франківська така школа діє  і ще в одному місті нашої області, і це місто – Калуш.

Перший рік навчання у всіх школах відбувається за спільною програмою. Спочатку слухачі мають змогу вивчити правила (теоретичний модуль), а вже згодом додають і заняття з фізичної підготовки.

Навчання починається у лютому і вже з березня проходить у форматі двох занять на тиждень - теоретичного та заняття з фізпідготовки.

Після успішного складання іспитів з Правил гри та фізичної підготовки, учні допускаються до проведення матчів Дитячо-юнацької футбольної ліги області. Теоретичний модуль триває всього два місяці - лютий-березень, а вже у квітні слухачі школи матимуть змогу попрактикуватись у набутих навичках.

Спочатку арбітри-початківці проводять матчі за участю юнаків (U-12, U-14, U-16). Окрім того, учнів школи залучають до проведення поєдинків Першої обласної ліги у якості резервних арбітрів. Це дає можливість побачити атмосферу футболу трохи вищого рівня.

Протягом навчання у регіональній школі учні здають кілька іспитів, та, у кінці року два підсумкові - з теорії та фізпідготовки. Далі кращих за результатами навчання проведення матчів рекомендують на другий рік навчання у Києві.

Директором Івано-Франківської регіональної школи арбітрів є у минулому арбітр ФІФА, а зараз спостерігач арбітражу Прем`єр-ліги України Михайло Овчар.

У калуській філії школи керівником є голова Комітету арбітрів Івано-Франківської області Євген Геренда, а в Івано-Франківську - Анастасія Романюк. Свого часу пробували створити філію і в Коломиї, та не знайшлось людей, які б хотіли цим зайнятись.

 Наразі є кільки випускників, які стали арбітрами професійних команд. Серед них - Іван Салаш - арбітр Другої ліги України, який навчався у калуській філії.

Окрім хлопців та чоловіків на арбітрів навчаються і дівчата та жінки.

 

Схожі матеріали за тегами: арбітри футбол школа

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: