Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У холі калуської школи поставили пам’ятник дзвоноливарям братам Фельчинським

Переглядів: 1291

У понеділок, 13 травня, у холі Калуської школи №3 поставили пам’ятник братам Фельчинським, які були власниками дзвоноливарні у Калуші.

Пам’ятник створений з гіпсу.  Він є дипломною роботою випускника Львівської національної академії мистецтв, калушанина  Сергія Грицанюка.

Автор пам’ятника працював над скульптурою три місяці. Візуально пам’ятник - це дві фігури майже в людський ріст. Один чоловік сидить, а інший стоїть і тримає руку на плечі сидячого.  Композиційно обидві фігури поєднує арка, яка знаходиться позаду. На арці польською мовою є надпис «Фельчинські».

Макет пам’ятника вдалось перевезти зі Львова до Калуша завдяки знайомству Сергія Грицанюка з чиновником Калуської міської ради та міським депутатом Віктором Павлівим. Саме він організував транспортування 300-кілограмового пам’ятника до Калуша.

На конкурс проектів пам’ятника «Дзвонарство Калущини» Сергій Грицанюк свій пам’ятник Фельчинським не подаватиме, адже, за його словами, дзвоноливарством у Калуші займалися не лише Фельчинські. Тому, на думку Сергія Грицанюка, пам’ятник «Дзвонарство Калущини» повинен бути універсальнішим.

Зараз пам’ятник братам Фельчинським знаходиться у холі калуської школи №3. Якщо в майбутньому у Калуші відкриють Музей дзвоноливарства, то пам’ятник перенесуть туди.

Схожі матеріали за тегами: пам'ятник дзвоноливарство фельчинські

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: