Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У музеї-оселі родини Франка у Підгірках відкрили виставку вишивок «З бабусиної скрині» (ФОТО)

Переглядів: 1402

До Дня матері у музеї-оселі родини Івана Франка в Підгірках відбулось відкриття традиційної виставки вишивок «З бабусиної скрині».

Цьогоріч захід має ще й додаткову назву «Вишивані орнаменти у Франковій оселі». Така інтерпретація дає можливість не тільки ознайомити з експозицією та родинними вишиванками, але й надати заходу більш сучасного забарвлення та колориту, повідомляє музейно-виставковий центр.

Вишивка – це оберіг кожного українця, адже саме вишиття (за легендою) виникло як захист людини від злих сил. Тому і вишиваний одяг має не тільки естетичне значення, але має певні містичні ознаки через енергетику старших поколінь. Чим старіший виріб – тим більша його цінність та сила. Носити вишиванку в поєднанні з сучасним одягом (костюм, джинси) гарно, креативно і стильно. Запровадив цю моду на Галичині саме Іван Франко.

У Франковій родині багато знаних та майстерних вишивальниць. Велика колекція вишитих виробів з Франкової родини експонується в музеї-оселі: рушники, обруси, пошивки, сорочки, запаски, костюми, сардаки, лейбики, крайки. Зокрема, є обрус та рушник Розалії Франко (матері Івана Гонти «Гамалії»), вишиття Ганни та Юлії Франко (рушники та пошивки на подушки). Також роботи волонтерів музею – Марії Федорко, Ігоря Головчака, Марії Володькіної, Катерини Воробець, Марії Шевчук.

Найцінніші експонати – це вишиванки, яким понад сто років. Їх музею подарував Тарас Фіняк з Новиці, шкільний товариш Мирослава Франка. Милують око вишивані вироби фундатора музею Оксани Омелянівни Франко.

Свої колекції вишивання презентували Калуська ЦРЛ та Підгорецька школа І-ІІ ст. № 8.

Серед новинок виставки – цікаві сучасні вишиті плаття та костюми від весільного салону «Нонна» в поєднанні з колекцією прекрасних народних головних уборів від майстра Ольги Калин.

Також свої вишиті роботи на полотні презентувала колишній бухгалтер управління культури Люба Федорко. Її картини – це цілий світогляд і власна філософія життя, передана через призму вишивки. Роботи прекрасні не тільки з естетичної точки зору, вони також вражають своєю довершеністю, гармонією та кольоровою гамою.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: