Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У річечці Пічеси, що поблизу потужностей «КАРПАТНАФТОХІМу», загинула риба (ФОТО)

Переглядів: 1149

10 червня вранці мешканці Верхнянської ОТГ виявили у місцевій річці Пічеса мертву рибу. Люди підозрюють, що воду в річечці отруїли промисловими скидами.

Мертві рибини просто встелили річкове дно. На відрізку приблизно в 150 м назбирали до 200 неживих рибин. Значну частину змило течією,повідомляє «Курс».

«Дуже багато мертвої риби, ми визбирали не всю, ще є далі по течії. Риба різного виду і розміру – короп, карась, клин, окунь, головень, верхоплавка та інша», – уточнив депутат Верхнянської ОТГ Іван Філіпович в коментарі КУРСу.

Люди помітили масову загибель риби приблизно о 9:30 ранку, одразу викликали поліцію, держпродспоживслужбу та екологів. Виклали інформацію у фейсбук. Ці фото побачив у мережі інспектор Франківського рибпатруля Андрій Мельничук – і через годину рибоохоронці прибули на місце.

За кілька годин приїхали поліцейські, які зафіксували факт загибелі риби. Інші служби приїхали приблизно о 15:50. Мешканці пів дня терпляче чекали держпродспоживслужбу та екологів. У людей єдине пояснення такої неквапливості природоохоронців: вони чекали, поки зійде отруєна вода, щоб не встановлювати винуватців і не нараховувати збитки.

Нарешті майже о 16 годині екологи таки взяли проби води та зразки мертвої риби на експертизу.

Пічеса – маленька річка, потік поблизу потужностей заводу «КАРПАТНАФТОХІМ». Верхнянці розповідають, що у її води час від часу щось зливають. Щоправда, самі довести це не можуть – аналізів води не робили. Кажуть, що вранці, як тільки сталася біда з рибою, на місці були представники заводської лабораторії і відбирали проби.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: