Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Уряд таємно вивів Калуську ТЕЦ з державної власності у комунальну власність Калуша. Її можуть віддати у приватні руки

Переглядів: 2332

Кабінет міністрів України ухвалив рішення передати Калуську теплоелектроцентраль (ТЕЦ) з державної власності до комунальної власності міста Калуш. Як пише Громадське, це рішення ухвалили, не включаючи його до порядку денного засідання уряду.

Про це повідомив представник президента України у Кабміні Андрій Герус.

Вже після того, як прем`єр-міністр оголосив про свою відставку, на минулому засіданні уряду було прийнято рішення вивести із державної власності Калуську ТЕЦ, а також було прийнято рішення про спеціальну державну допомогу цій ТЕЦ, — повідомив Герус на своїй сторінці у Facebook.

Герус припустив, що не виключає, що у подальшому Калуську ТЕЦ можуть передати у приватну власність «безкоштовно», зокрема на правах концесії.

Калуська ТЕЦ — це великий об’єкт електроенергетики і фактично єдиний об’єкт генерації та єдиний покупець вугілля у Бурштинському острові/на Західній Україні, який не належить компанії «ДТЕК— додає Герус.

За словами представника Зеленського в уряді, ухвалення таких таємних рішень після оголошення про відставку підриває довіру суспільства до діяльності Кабміну.

Зазначимо, що під час засідання уряду, яке відбулося 22 травня, Кабмін ухвалив ще одне рішення, пов'язане з енергетикою. Зокрема, уряду переклав збитки від продажу електроенергії населенню лише на державні компанії - Енергоатом та Укргідроенерго, в той час як приватним, таким як «ДТЕК», дозволив отримувати прибутки.

Це означає, що державні компанії повинні будуть продавати електроенергію населенню за зниженими цінами. Це робиться для того, щоб запровадження ринку електроенергії не призвело до різкого зростання тарифів на світло.

Водночас на компаніюАхметова  «ДТЕК» таких зобов’язань не поклали, тому вона й надалі продаватиме свою електрику за вищими, ринковими цінами.

Щодо Калуської ТЕЦ, то уже сьогодні на виконавчому комітеті Калуської міської ради був присутній Ігор Насалик. Насалик повідомив про передачу Калуської ТЕЦ з державної власності у комунальну власність Калуша. За словами Насалика, Калуш разом з ТЕЦ отримає цілий комплекс, а це – територія у 114 га.

Також Ігор Насалик повідомив, що Калуська ТЕЦ отримає на модернізацію з державного бюджету 1 млрд 400 млн гривень.

Фото: Економічна правда

Схожі матеріали за тегами: калуська тец насалик

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: