Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

В Івано-Франківську розпочався фестиваль актуального мистецтва Porto Franko

Переглядів: 1062

13 червня в Івано-Франківську розпочався фестиваль актуального мистецтва Porto Franko. Про це пише Збруч.

Це масштабний міжнародний проект, що цьогоріч поєднає електронну музику, сучасну хореографію, постдраматичний театр і актуальне візуальне мистецтво з високими технологіями, наукою, мріями про небо й творення суспільства майбутнього, ідеться на сайті фестивалю.

 Організатори фестивалю зазначають, що цього року Porto Franko – це літаки та гелікоптери в інсталяціях, електронна музика, сучасна хореографія, театр та візуальне мистецтво з високими технологіями, наукою та мріями про небо.

Вчора на фестивалі відкрили дитячий простір і простір для читання. Також гості фестивалю могли побачити балет видатного австрійського хореографа Сімона Маєра за участі 4-х танцівників, 2-х роботів та механічного рояля «Oh, Magic» (Оу Меджік). 

Вільний мистецький порт в Івано-Франківську, інспірований поетичним есеєм Тараса Прохаська «Порт Франківськ» та міфологією станіславського феномена, заснували 2010 року молоді українські митці: композитори Роман Григорів, Ілля Разумейко та художник Ярослав Зень. 

У 2011 році фестиваль відбувся у форматі камерного поставангардного експерименту.

У 2016 році фестиваль відродився у форматі міжнародного мистецького свята під тегом PORTO FRANKO Gogol Fest – у діалозі із масштабним українським мистецьким феноменом – Гоголь-фестом та його засновником Владом Троїцьким.

2017 року фестиваль знову став однією з провідних подій в українському культурному житті, презентувавши в театральній програмі унікальну виставу «Майстер голоду» Еймунтаса Някрошуса та оперу-жах «Гамлет», створену режисером і відтепер генеральним директором фестивалю Ростиславом Держипільским разом із засновниками фестивалю – композиторами Романом Григорівим, Іллєю Разумейком.

У 2018 ріоці  фестиваль PORTO FRANKO із оновленим девізом air_port / повітряний порт поєднає романтику футуризму у звучанні авіаційних турбін на шоу-відкритті Футуристичної опери “AEROPHONIA”  разом із вражаючими аеродинамічними інсталяціями в міському просторі.

З повною програмою Porto Franko  2018 можна ознайомитись на сайті.

 

Фото з сайт УНІАН

 

 

Схожі матеріали за тегами: франківськ фестиваль порто франко

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: