Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Великодні Богослужіння в умовах карантину. Відбулася координаційна нарада з керівниками деканатів Калуської ТГ

Переглядів: 424

14 квітня у приміщенні Центральної бібліотеки ім. Тараса Шевченка відбулась координаційна нарада при заступнику міського голови Надії Гуш з керівниками деканатів Калуської міської територіальної громади.

Участь у нараді взяли головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради Михайло Гаврилишин, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Іван Дембич та начальник управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради Любов Джуган, повідомляє «Калуш ФМ» з посиланням на сайт Калуської міської ради.

Заступник міського голови Надія Гуш звернулась до керівників деканатів Калуської міської територіальної громади з проханням посприяти в інформуванні священнослужителів та прихожан храмів про дотримання необхідних карантинних обмежень під час проведення Богослужінь в період Великодніх свят. Зокрема йдеться про дотримання дистанції: не більше однієї особи на 4 квадратні метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі).

Під час обговорення даного питання священнослужителі поділились досвідом проведення Великодніх Богослужінь у період карантину, введеного у 2020 році, а також поінформували про власні практики з дотримання карантинних обмежень під час проведення похоронної відправи за померлою особою від коронавірусної хвороби.

Начальник управління культури, національностей та релігій Любов Джуган ознайомила присутніх з запланованими заходами до Великодніх свят, що відбуватимуться у Калуській міській територіальній громаді.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Іван Дембич звернувся до керівників деканатів з проханням поінформувати прихожан храмів громади щодо шкідливості та небезпеки спалювання сухої трави й інших рослинних залишків, оскільки кількість таких пожеж не зменшується.

«Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків різностороння й становить велику небезпеку. Спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини. Ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін, адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися з великою швидкістю», – зазначив Іван Дембич.

Він також додав, що працівники управління з питань надзвичайних ситуацій спільно з працівниками поліції здійснюють рейди-відпрацювання та встановлюють паліїв, яким загрожує кримінальна та адміністративна відповідальність.

Головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин поінформував священнослужителів щодо ситуації з захворюваністю на COVID-19 станом на даний час та повідомив про можливі наступні хвилі загострення даної хвороби.

Водночас Михайло Богданович акцентував на низькому рівні свідомості населення щодо вакцинації і наголосив, що вакцина, яка є в наявності, виробляє імунітет та надає 76 відсотків гарантії не захворіти або перенести захворювання у легкій формі.

Михайло Гаврилишин закликав керівників деканатів вакцинуватися самим та поінформувати прихожан храмів про важливість і необхідність вакцинації для осіб похилого віку й інших категорій громадян, зазначених у затвердженому Плані вакцинації населення від COVID-19.

 

Схожі матеріали за тегами: Великдень карантин церкви

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: