Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Посмертне донорство. Завдяки рішенню франківця вдалося продовжити життя чотирьох людей (ФОТО)

Переглядів: 227

23 січня на запит Центру трансплант-координації при Міністерстві охорони здоров'я медичний літак ДСНС України залучався для допомоги медикам, які брали участь в операціях з вилучення донорських органів у лікарнях західного регіону.

Про це йдеться на сторінці ДСНС України, інформує «Калуш ФМ».

Так, у неділю на світанку екіпаж літака спочатку доправив до Івано-Франківська лікарів з Національного Інституту хірургії та трансплантологіїї ім. О.О. Шалімова та Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова для проведення операцій.

Після чого за деякий час бригади медиків літаком ДСНС вилетіли до Києва із донорськими печінкою та ниркою для пацієнтів, які очікують на пересадку органів у столиці.

Це стало можливим завдяки спільній ініціативі Міністерства внутрішніх справ та МОЗ України щодо створення Єдиного аеромедичного простору.

Така міжвідомча взаємодія дозволяє суттєво скоротити час на дорогу, коли йдеться про значні відстані між донором та реципієнтом, зберігає для лікарів дорогоцінний час та дарує надію на порятунок тим, хто цього часу вже майже не має.

За повідомленням обласної клінічної лікарні Івано-Франківської обласної ради, 23 січня у них вдруге провели забір органів від посмертного донора.

Відтак відбулася трансплантація серця, нирки та печінки в Києві та Хмельницькому. Пересадку ще однієї нирки зробили на базі Івано-Франківської лікарні.

На прохання родини лікарня наразі не надає детальнішу інформацію про людину, яка стала посмертним донором. Зауважують лише, що таке її прижиттєве бажання вже після констатації смерті мозку лікарями підтримали рідні, після чого вони підписали необхідні документи.

«Це надзвичайно людяне та свідоме рішення дозволить продовжити життя ще чотирьох людей, –  говорить трансплант-координатор обласної лікарні Лілія Шевага. – Радіємо, що серед реципієнтів є також 33-річний прикарпатець, який більше п'яти років перебував  на обліку та очікував своєї черги...».

Довідково. Івано-Франківська обласна клінічна лікарня є одним із 27 Центрів трансплантації. За даними Українського Центру трансплант-координації, за минулий рік в Україні провели 59 мультиорганних вилучень і 313 трансплантацій.

 

 

Схожі матеріали за тегами: Літак ДСНС лікарі донорські органи

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: