Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Франківські хірурги провели унікальну операцію на сонній артерії (ФОТО)

Переглядів: 247

Нещодавно судинні хірурги обласної клінічної лікарні провели унікальну гібридну операцію.

Про це повідомляє пресслужба обласної лікарні, інформує «Калуш ФМ».

Кажуть, випадок настільки складний, що, ймовірно, така операція була проведена вперше у світі. Підтверджують це припущення і хірурги США та Великобританії, які консультували українських лікарів на етапі підготовки й безпосередньо під час операції.

Аневризма внутрішньої сонної артерії – такий діагноз поставили лікарі 53-річному чоловіку, який звернувся із надокучливим відчуттям пульсуючого отвору в ділянці шиї.

«Аневризма – це послаблення судинної стінки, а її розрив призводить до фатальних наслідків, – пояснює завідувач відділення судинної хірургії Володимир Гінчицький. – Аневризма нашого пацієнта була ще й доволі великою, майже чотири сантиметри, а супутня патологія перешкоджала «йти» напряму до місця її розташування».

Втім, після ультразвукової діагностики, ангіографії та тривалих дискутивних діалогів з європейськими колегами наші лікарі взялися за операцію. Провели її успішно. Надалі чоловік перебуватиме під спостереженням лікарів, проте уже має змогу повернутися до звичного способу життя.

«Бувають аневризми аорти, підколінних артерій, а сонних трапляються не часто,  –  пояснює судинний хірург Олексій Гудз. –  За 12 років нашої практики ми мали лише два таких випадки. Та й у світовій практиці не знайшли подібних описів. Тому ретельно планували кожен крок. Для нас важливо було поєднати всі технічні можливості».

За його словами, 80% пацієнтів з артеріальною патологією звертається у запущених станах, тоді як закордоном працюють механізми скринінгів та профілактичні огляди.

«Наші пацієнти зазвичай їх ігнорують,  –  констатує професор Іван Гудз. – Але ж проводимо техогляд машини, тож і власним здоров'ям не варто нехтувати...».

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: