Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Повернути звання Героя України Бандері і Шухевичу. Облрада підтримала звернення до Президента

Переглядів: 321

Депутати Івано-Франківської обласної ради звернулися до Президента України Володимира Зеленського з клопотанням щодо повторного присвоєння звання Героя України Провіднику ОУН Степанові Бандері та Головнокомандувачу УПА Романові Шухевичу.

«З погляду сучасності роль Степана Бандери та Романа Шухевича у становленні Української держави заслуговує найвищого визнання та поваги. Вони жили і боролися в той час, коли сама боротьба здавалася безнадійною, а мета – недосяжною. Протистояти доводилося як проти гітлерівського, так і проти сталінського тоталітарних режимів. Вважаємо політично вмотивованими та незаконними рішення Донецького окружного адміністративного суду та Вищого адміністративного суду України щодо скасування указів Президента України про присвоєння Степанові Бандері та Романові Шухевичу звання Герой України. Своє рішення суд мотивував тим, що Героєм України відповідно до чинних законодавчих норм може стати лише громадянин країни, а Степан Бандера та Роман Шухевич з огляду на історичні обставини де-юре такими не були.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, вимагаємо відновлення історичної справедливості та клопочемо про повторне присвоєння звання Героя України Провіднику Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері та Головнокомандувачу Української Повстанської Армії Романові Шухевичу. Водночас закликаємо Президента України Володимира Зеленського і Верховну Раду України внести зміни до Закону України «Про державні нагороди України» та Указу Президента України «Про звання Герой України» в частині присвоєння звання Героя України особам, які не мають або не мали громадянства України», – йдеться у тексті звернення.

Звернення підтримали 77 депутатів. 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: