Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Громадяни, які не мали «прописки», зможуть проголосувати на місцевих виборах

Переглядів: 1665

11 червня Центральна виборча комісія схвалила постанову «Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання». Цей документ надає можливість голосувати громадянам, які з різних причин не мають штампу «прописки».

За офіційними даними Державного реєстру виборців, таких виборців в Україні станом на червень 2020 року, налічувалося більше 1 мільйона. У громадській організації «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» повідомляють, до цих даних не включені відомості про громадян України, які ніколи не мали зареєстрованого місця проживання. Зокрема, мова йдеться про дітей внутрішньо переміщених осіб, значна частина з яких при отриманні паспорту не змогли зареєструвати місце проживання – ані за адресою покинутого житла, ані за нової адресою проживання.

Тому заступник голови ЦВК Сергій Дубовик, презентуючи постанову перед голосуванням, відзначив, що «цим ми продовжуємо діяльність на зміцнення конституційних прав громадян та гарантування права кожному громадянину брати участь в управлінні громадою шляхом голосування на виборах».

Постанова набрала чинності з 1 липня 2020 року Тож виборці без офіційної реєстрації матимуть право і можливість проголосувати на місцевих виборах вже восени цього року.

Що необхідно зробити?

Подати заяву до органу ведення Державного реєстру виборців і додати копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси виборця.

Коли?

У період з 1 липня 2020 по 9 вересня (тобто не пізніше ніж на 5-й день з початку виборчого процесу).

Як?

Заява в паперовій формі може бути подана особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем з використанням кваліфікованого електронного підпису через електронний сервіс, розміщений на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Які документи підготувати?

До заяви виборець повинен додати:

а) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорта громадянина України у вигляді книжечки або ID картки, або тимчасового посвідчення громадянина України (для тих, хто нещодавно набув громадянство України);

б) копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси.

Документами, що обґрунтовують визначення виборчої адреси, можуть бути:

Договір оренди житла;

Довідка про взяття на облік ВПО;

Документ, що підтверджує догляд за особою;

Документ, що засвідчує підприємницьку діяльність;

Документ, що підтверджує право власності на житло;

Документ, що підтверджує право користуватися житлом;

Документ, що засвідчує шлюб або родинні зв’язки.

Строки розгляду заяви:

Заява виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, розглядається органом ведення Реєстру не пізніше п’ятнадцяти днів від дня її отримання.

Обмеження:

Виборець без зареєстрованого місця проживання, який визначив свою виборчу адресу відповідно до цього порядку, зможе змінити виборчу адресу не раніше ніж через 180 днів після цього.

Нагадаємо, 18 травня 2020 року Центральна виборча комісія ухвалила Постанову №88 «Про порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси на іншу, ніж адреса зареєстрованого місця проживання», яка суттєво спростила зміну виборчої адреси для виборців, що мешкають поза офіційним місцем реєстрації.

Виборців, які з різних причин не мають «прописки», закликають підготувати документи заздалегідь та звернутися до відділу ведення Реєстру виборців за місцем фактичного проживання або онлайн. Оскільки місцеві вибори вже зовсім скоро, то подати заяву про зміну або визначення виборчої адреси можна не пізніше 9 вересня.

Місцеві вибори згідно з Конституцією мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

Форму заяви виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, щодо включення до Реєстру або зміни виборчої адреси, яка встановлена постановою Центральної виборчої комісії від 2 червня 2020 року № 96, можна скачати тут.

 

 

Схожі матеріали за тегами: Вибори громадяни прописка

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: