Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Комерційний конкурс у Калуші пройшов на ура. Підприємці міста готові платити майже мільйон за місце під кіоск

Переглядів: 1095

13 червня у Калуші вперше провели комерційний конкурс на право оренди окремих конструктивних елементів благоустрою міста для розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Йшлося про місця для встановлення кіосків, павільйону та облаштування автобусних зупинок з приміщеннями комерційного призначення.

Перед початком відкриття заявок головний архітектор міста Роман Кузик наголосив, що з переможцями конкурсу договори на право оренди елементів благоустрою будуть укладені на три роки. Через три роки проводитиметься новий комерційний конкурс і право на оренду може вибороти хтось інший.

Переможцями, за словами головного архітектора, будуть визнані ті, хто запропонує найвищу ціну. Відтак впродовж трьох днів вони будуть зобов’язані оплатити заявлену на конкурсі суму. У разі несплати переможцем визнають наступного учасника торгів, який також матиме три дні на оплату. У разі, якщо і він не заплатить, конкурс по даному об’єкту буде визнано таким, що не відбувся.

Варто зазначити, що конкурс пройшов на ура. Із 12 запропонованих об’єктів лише на три було по одному претенденту, а на всі інші надійшло по 4-7 заявок. Відповідно між підприємцями зав’язалася затята боротьба, результатом якої стало те, що право оренди окремих конструктивних елементів благоустрою міста для розміщення декотрих кіосків було продане майже в двадцять раз дорожче від стартової ціни.

Спершу йшлося  про встановлення чотирьох кіосків площею 12 кв. м на проспекті Лесі Українки біля будинку №76. Початкова вартість цих об’єктів була 50 тис. грн, але серед зазначених у заявках пропозицій найвищу ціну – 60 тис. грн – вказала Мар’яна Данів. Проте участі в подальших торгах ця підприємець не брала. Активні торги розгорілася між Віталієм Кінашем та Іриною Лучко. У результаті, право на оренду всіх чотирьох об’єктів здобув Віталій Кінаш, запропонувавши за три з них по 220 тис. грн і за один – 225 тис. грн. Тобто за чотири об’єкти цей підприємець зголосився заплатити 885 тис. грн.

Наступним місцем для встановлення кіоска був проспект Лесі Українки біля будинка №11-б. На цей об’єкт надійшло 7 заявок. Окрім Віталія Кінаша, придбати право на розміщення кіоска виявили бажання підприємці Марія Шрамко, Людмила Магас, а відтак, коли сума дійшла до 910 тис. грн підключилося ТОВ «Калуська фабрика «Родина». Підігріла інтерес й підприємець Ірина Лучко, проте, дійшовши до суми в 960 тис. грн, вона зійшла з фінішу. У результаті переможцем визнали ТОВ «Калуська фабрика «Родина», представник якого зупинився на ціні в 970 тис. грн.

Проте рекордну суму на цьому конкурсі – 990 тис. грн - запропонувала за об’єкт на вул. Б. Хмельницького біля будинку №19 підприємець Любов Магас. Встановити тут кіоск мали бажання 7 підприємців, проте активну участь у торгах брали лише четверо: Марія Шрамко, Віталій Кінаш, Любов Магас, а на завершення і ТОВ «Калуська фабрика «Родина», яка зупинилася на сумі 980 тис. грн.

 

Автобусні зупинки з магазинами у Калуші – в ціні

Вдало пройшли торги і по трьох об’єктах для облаштування автобусних зупинок з приміщеннями комерційного призначеннями.

Йшлося про зупинки на вул. Добрівлянській навпроти будинку №1, вул. Каракая, 28а (біля районної лікарні) та вул. Грушевського, 88. На вул. Добрівлянській під об’єкт передбачено 24 кв. м, а на двох інших по 12 кв. м.

Переможцем купівлі об’єкта на вул. Грушевського була визнана підприємець Марія Шрамко, яка запропонувала 220 тис. грн при початковій ціні 40 тис. грн.

Два інші об’єкти дісталися Володимиру Тимцюраку. Зокрема, за право спорудити зупинку на вул. Добрівлянській він погодився заплатити 220 тис. грн при стартовій ціні 25 тис. грн, а на вул. Каракая - 350 тис. грн. Останній об’єкт був проданий в 35 разів дорожче від початкової ціни, адже мінімальна ставка на право його оренди становила 10 тис. грн.

 

По трьох об’єктах торгів не вийшло

По трьох об’єктах конкурс не відбувся, оскільки заявки були подані лише одним претендентом.

Зокрема, не виявилося охочих встановити кіоск на м-ні Шептицького біля будинку №4, павільйону на вул. Височанка біля зупинки «Цвинтар» та автобусної зупинки з магазином на вул. Січових Стрільців,19. Тому ці об’єкти виставлять вдруге.

Після завершення комерційного конкурсу перший заступник міського голови Галина Романко привітала переможців і подякувала їм за бажання розвивати місто. Проте також зауважила, що остаточне враження про цей конкурс складеться через три дні, коли реально буде видно, чи проплатили переможці заявлені ними суми.

У разі, якщо з підприємців ніхто не передумає, бюджет міста від цих торгів отримає немало-небагато 3 млн 635 тис. грн.

Людмила СТЕПОВА

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: