Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Монетизація субсидій. У Калуші в березні живі гроші отримають понад 6 тисяч субсидіантів

Переглядів: 769

У березні цього року стартує одна з моделей монетизації субсидій, коли «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Тобто у березні люди отримають готівку для оплати комунальних платіжок за лютий.

Як пояснила на прес-конференції начальник управління соціального захисту населення Калуської міськради Любов Федоришин, правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними, змінюється лише алгоритм їх виплати. Зокрема, у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року отримають ті субсидіанти, яким субсидія була призначена у 2018 році. У Калуші таких є 6135. Відповідно, у квітні їм прийдуть кошти для розрахунку за послуги, спожиті у березні, а у травні – за квітень. Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний «Ощадбанк», а пенсіонерам її виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення «Ощадбанку» і надати паспорт та ідентифікаційний код, – пояснила Любов Федоришин. – Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії відкриють персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Щодо пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати через інші банки, то вони зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. А ось тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить «Укрпошта».

При цьому начальник управління навела приклад:

– Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень  залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

Проте одержувачам субсидії, які отримуватимуть живі гроші, потрібно пам’ятати, якщо на 1 травня у них буде прострочена понад 1 місяць заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищуватиме 20 неоподатковуваних мінімумів громадян (на даний час 340 грн), то субсидія їм не призначатиметься.

Окрім того, Любов Федоришин додала, що громадянам, яким субсидія була призначена у 2018 році, необхідно буде у травні повторно подати в управління соціального захисту населення Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи, в Ощадбанк йти не потрібно.

Монетизація для «нових» субсидіантів

Паралельно із моделлю «живі гроші» діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через «Ощадбанк», і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Як пояснила Любов Федоришин, ця модель стосується тих, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році. Зокрема, у Калуші це 234 субсидіанти. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в «Ощадбанку». Банк своєю чергою розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

– Скажімо, якщо домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1500 гривень, а сума всіх комунальних платежів складає 2000 гривень. 1500 субсидійних гривень «Ощадбанк» перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн, – зазначила начальник управління. – Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме «Ощадбанк», а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через «Ощадбанк».

Тим, хто звернувся за допомогою вперше у 2019 році, поновлювати документи у травні вже не потрібно.

Також «новим» субсидіантам не потрібно звертатися в «Ощадбанк» для відкриття рахунка. На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, автоматично відкриватиметься персональний обліковий запис в банку. Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду. «Ощадбанк» щомісяця інформуватиме субсидіантів SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону – у червні –  суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. 

Таким чином, підсумувала Любов Федоришин, Уряд здійснює пілотування паралельно двох моделей монетизації і вже за результатами аналізу їх ефективності прийме рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

Людмила СТЕПОВА.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: