24 червня міський голова Калуша Ігор Матвійчук провів брифінг, під час якого розповів про наслідки негоди на території Калуської міської ОТГ. Через проливні дощі, які пройшли 22-23 червня, від паводку постраждали мешканці міста і сіл, а також об’єкти інфраструктури.
Міський голова повідомив, що на 23 червня рівень води в Лімниці піднявся на 3 метри. У результаті затопило водозабір «Добровляни». На 24 червня вода зійшла і вже було видно, що є певні руйнування. Над усуненням проблем на водозаборі працював КП «Водотеплосервіс», а сьогодні повинні приїхати проєктанти, які мають визначити, що саме треба відновлювати.
При цьому Ігор Матвійчук додав, що завдяки берегоукріпленню, яке зробили на водозаборі у минулому році, його вдалося зберегти від повного знищення. В іншому випадку місто могло б залишитися без води.
Також міський голова повідомив, що 23 червня на 16 метрів відкрили шлюзи на Чечвинському водосховищі і була загроза прориву дамби на Чечві. На щастя, цього не трапилося, бо тоді ситуація булаб ще катастрофічнішою.
Відбувся і перелив дамби в Середньому Бабині, що спричинило затоплення близько 35 будинків. Людей довелося евакуйовувати. Ймовірно, на дамбі є руйнування, але це буде видно, коли спаде вода.
Близько 10 будинків підтопило в Студінці, до 6 – у Вістовій, кілька – у Мостищі. Тут також вода зруйнувала близько 100 метрів дороги.
Надто стрімко вранці 23 червня почала прибувати вода в річку Сівку. У результаті найбільше постраждала Сівка-Калуська. Тут рівень води сягав 1,5-2 метри, затопило до 120-ти будинків. Із багатьох будинковолодінь евакуйовували людей та худобу.
Близько 10 житлових будинків затопило і в Кропивнику, де також працювали рятувальники.
З 14.00 почала підніматися вода у Сівці і на території міста. Відбувся розлив води. Найбільше підтопило території в районі вулиць Чорновола, Фегонівки, Бані. Води Сівки також затопили промзону. Підтопленими були вул. Б. Хмельницького, територія автопарку й інших підприємств в напрямку Копанок.
За словами Ігоря Матвійчука, такого підйому води у Сівці не пам’ятають навіть старожили. Щось подібне було хіба у 1957 році. Представники обласних управлінь екології і державної служби надзвичайних ситуацій, з якими зустрічався міський голова, пояснюють це випаданням інтенсивних опадів в горах. Проте місто ще буде з’ясовувати причини.
Щодо мікрорайонів Калуша, то підтоплення були в Хотіні, зокрема на вул. Гуцульській і прилеглих до неї. На Загір’ї через підняття грунтових вод підтопило підвали в будинках. У Підгірках теж були підтоплення, але не такі значні, як у минулому році.
Із 25 червня на території Калуської ОТГ почнуть відкачувати воду з будинків, де в цьому буде потреба.
За словами Ігоря Матвійчука, про завдані стихією збитки говорити ще зарано, оскільки необхідно дочекатися спаду води і обстежити об’єкти інфраструктури та підтоплені будинки. Наразі у місті створені робочі групи, які здійснюватимуть обходи. А тим часом до міскої ради вже надходять перші звернення щодо складання актів підтоплення.
Міський голова також додав, що мова про виплату з міського бюджету компенсації громадянам, майно яких постраждало від повені, йтиме тоді, коли підрахують збитки. Місто також розраховує отримати кошти з обласного та державного бюджетів.