Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуська міська поліклініка закупила новий сучасний апарат УЗД (ФОТО)

Переглядів: 473

Сучасна ультразвукова система експертного класу Canon medical systems Ukraine Aplio a550, яку придбала медустанова, надасть можливість проводити нові види діагностичних обстежень.

Про це повідомив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин.

– Останній раз міська поліклініка отримувала новий апарат УЗД 10 років тому. Протягом цих років вдосконалилися технології, зросли також і вимоги пацієнтів до якості УЗД обстежень, тому діагностичне обладнання необхідно було оновити, – розповідає головний лікар. – Придбали ми його за кошти, які установа отримує як комунальне некомерційне підприємство від НСЗУ та з інших джерел. Коштує цей апарат 4 млн 400 тис. гривень.

За словами Михайла Гаврилишина, завдяки цьому апарату УЗД калушанам зможуть запропонувати нові види обстежень, які раніше не проводилися. Працюватимуть на цьому апараті досвідчені фахівці.

Як розповіла лікар УЗД діагностики Віра Паляниця, Aplio a550 – це багатофункціональна ультразвукова система експертного класу, яка сприяє максимальній точності отримання клінічних даних. Окрім діагностування всіх органів і систем, вона підтримує велику кількість додаткових опцій. Одна з них - це еластографія зсувної хвилі, яка дає можливість побачити і оцінити фіброзні зміни в печінці, жорткість тканини та ступінь фіброзу неінвазивним методом, а також діагностувати утвори в щитовидній чи молочній залозах на предмет необхідності пункційної біопсії.

Ще одна можливість апарата – це оцінка мікроваскуляризації. Якщо на інших апаратах УЗД було видно тільки крупні судини, то тепер буде змога оцінити кровоплин і в дрібних судинах, що важливо при онкології.

Також є функція автоматичної оцінки рухливості міокарда та фракції викиду. Можна побачити, яким чином рухається міокард при скороченні серця і чи правильно скорочується. Це дасть змогу визначати навіть передінфарктний стан і відповідно попередити інфаркт.

– За ці функції ми чули лише на семінарах, – каже Віра Володимирівна. –  Такого рівня апарати є у Франківську хіба що в деяких приватних медцентрах. А тепер така діагностика буде доступна і калушанам.

Додамо, що апарат запрацює вже з наступного тижня. Наразі спеціалісти проводять його встановлення та навчання персоналу. Обстеження на ньому будуть платними.

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: