Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Коли у нас є такі герої, ми непереможні. У Калуші відбулася прем’єра постановки про учасників АТО (ФОТО)

Переглядів: 491

17 жовтня у Палаці культури «Юність» відбулася прем’єра вистави «Справжні» у постановці народного театру «Легенда». Це вже четверта постановка за участі бійців АТО/ООС Калущини. Режисером-поставником є Леся Піцик, а співорганізатором проєкту – Олександр Соколовський.

«Це наша данина шани, поваги і подяки нашим захисникам, – каже режисерка. –  Перша постановка називалася «Монологи війни», друга – «Незламні», третя – «Відчайдушні люди», а цю ми назвали «Справжні». «Справжні» – це ті, котрі не ховалися, не шукали відмовок, а взяли у потрібний момент до рук зброю і пішли захищати кордони держави і свої сім’ї».

Вистава складалася з семи епізодів – семи історій про наших краян, які стали на захист територіальної цільності та незалежності України, інформує "Калуш ФМ".

Цього разу актори «Легенди» розповіли про добровольця 81-ї аеромобільної бригади Данила Семчишина (позивний «Князь»), який після поранення, отриманого під Горлівкою, переніс десяток операцій, але таки здійснив свою мрію – повів у перший клас свою донечку.

Дізналися глядачі й історію ангела-охоронця, військового медика з Голиня Оксани Ледвій. Під час вистави вона зазначила, що не пошкодувала про свій вибір, жалкує лише, що не зробила це раніше, у 2014-15 роках.

Вступив у 2015 році до лав Національної гвардії України, а відтак пройшов майже всю Луганщину і Михайло Перегінець (позивний «Біос»), який зараз працює головним спеціалістом міськвиконкому.

Прикладом для молодого покоління є і уродженець Кропивника, заступник директора Калуського політехнічного коледжу, який пішов на війну добровольцем, Любомир Фединяк (позивний «Тренер»).

Віталію Гордому було 38, коли почалася війна. Він шість разів звертався у військкомат і отримував відмову, бо в морських піхотинцях не було потреби. Але чоловік перевчився на кулеметника, був командиром диверсійно-саперної групи, начальником розвідки батальйону. Саме на війні Віталій зустрів свою половинку – медика Тетяну, з якою одружився.

Розповіли «легендівці» й історію героя АТО/ООС Миколи Парцея (позивний «Далекобійник») з Довгого Калуського, який працював водієм на комбінаті хлібопродуктів, а коли призвали – пішов на війну і пройшов справжнє пекло, коли під Волновахою горіла навіть земля.

Заключним епізодом стала розповідь про приватну садибу «Джерело», на базі якої з 2016 року реалізовується програма соціально-психологічної реабілітації та адаптації сімей учасників бойових дій.  І займається цим проєктом учасник бойових дій, який пройшов Афганістан, Микола Федорів та його дружина Ірина.

Також присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє.

Вдало доповнили поставку виступи учасників народного ансамблю танцю «Мереживо» (керівник Ольга Квецко), музичні твори у виконанні народного камерного хору «Тавор» (керівник Оксана Демків) та заслуженої артистки естрадного мистецтва України Маріанни Роз.

Міський голова Андрій Найда подякував акторам «Легенди» та бійцям за надзвичайно емоційну та чуттєву постановку і відзначив, що приємно було чути історії не тільки калушан, але й жителів сіл нашої громади.

Привітав акторів та учасників АТО і депутат Івано-Франківської обласної ради Назарій Іванів.

Своєю чергою режисерка театру Леся Піцик вручила від колективу «Легенди» подяки тим, хто вже не один рік сприяє їм у втіленні цього проєкту.

Додамо, що режисерка планує показати фрагменти вистав про воїнів АТО у селах громади та видати Альманах, де будуть історії більшості бійців АТО Калущини, про яких вже розповідали і про яких ще розкажуть у наступних постановках калуські театрали.

Фото Наталія Ковальська.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: