Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Михайло Гаврилишин: Коломийській поліклініці нардеп купив автівку. Калуська – теж не проти такого дарунка, адже автопарку нашої установи вже понад двадцять років

Переглядів: 544

Нещодавно головний лікар Калуського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин побував в аналогічному закладі Коломиї. Оскільки між нашими містами завжди проводять паралелі, то зрозуміло, що його цікавило фінансування цієї установи.

У Калуші влада постійно наголошує на значній фінансовій підтримці медичної сфери, на закупівлі новітнього обладнання й іншому. З цим, звісно, ніхто не сперечається. У Калуші, чи не єдиному діє програма безкоштовної медицини у стаціонарі ЦРЛ, безкоштовно послуги калушанам надає і міська поліклініка - аналізи, УЗД обстеження, рентгени й ін.  Коломия таким «комунізмом» похвалитися не може. Там все платно. Але і в Коломиї на медустанови виділяються немалі кошти.

За словами головного лікаря, для Коломийської поліклініки в цьому році в місцевому бюджеті передбачили 560 тис. грн на комп’ютеризацію, на 25 млн грн проводять тендери на закупівлю медичного обладнання для Коломийської ЦРЛ, окрім того, централізовано за кошти держбюджету Коломиї буде закуплений ангіограф. А нещодавно для поліклініки за сприяння нардепа Івана Мельничука був придбаний і новий легковий санітарний автомобіль.

  • А ми від своїх нардепів лише чуємо, що вони готові підтримувати і готові лобіювати. Але далі від цих обіцянок справи не йдуть. Наша поліклініка теж не відмовилась би від такого дарунка, як автівка. Адже автомобілям в нашому автопарку вже більше двох десятків років, - зауважує Михайло Гаврилишин.

При цьому додає, що проблем у нашої установи не менше і вирішити їх самотужки вона не в силі. Так, лише 515 тис. грн треба на заміну кабелів, щоб забезпечити надійне електроживлення та стабільність напруги, яка впливає на тривалість експлуатації комп’ютерного обладнання.

  • Спершу ми думали про встановлення автономного трансформатора. Проте ціна даного питання близько 1 млн грн, тому відмовилися і вирішили обмежитися лише заміною кабелів, - розповідає Михайло Гаврилишин. – А крім того, потребує ремонту і саме приміщення, лише на ремонт сходових кліток необхідно 500 тис. грн. І на введення електронного реєстру та закупівлю програми електронного рецепта, які передбачені медичною реформою, треба як мінімум 200 тис. грн. Не кажу вже про запуск пасажирського ліфта. Це «задоволення» коштує понад 700 тис. грн. На все це у нас є кошториси, тож потрібне лише фінансування. Але без допомоги влади та депутатського корпусу ми це вирішити не зможемо, а якби ще й нардепи підсобили, як у випадку з Коломиєю, то було б просто чудово.

Якщо брати до уваги розподіл медичної субвенції, то відповідно до законодавства на поліклінічний заклад повинно припадати 40% від загальної суми, яка виділяється на місто. На ділі ж на місцях такої норми не завжди дотримуються. Але, за словами головного лікаря Калуського ЦПМСД, для Коломийського центру первинної медико-санітарної допомоги в цьому році передбачено 32%, натомість калуській поліклініці лише 23,4%.

  • То де ж ті пріоритети первинної ланки, які впродовж років декларує держава і влада? – запитує Михайло Гаврилишин. - Якщо первинна ланка фінансується по залишковому принципу, а основні фінансові потоки і далі спрямовуються в стаціонари, то це лише слова, і про реальний розвиток первинки тоді нема й мови.

 

Фото подарунку автомобіля Городоцькій поліклініці з сайту Городоцької районної державної адміністрації

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: