Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Постаті. Силуети»: У Калуші відбулася презентація нової збірки Богдана Томенчука (ФОТО)

Переглядів: 645

Ця презентація, як і дві попередні,  була явищем, видовищем  і святом для всіх. На дві години зала краєзнавчого музею перетворилася в літературну вітальню, де панувала атмосфера тепла і затишку. Свічки, музика, поезія… І вдячний слухач, який всім своїм єством вбирав кожне слово і кожен звук.

Цього разу калушани мали можливість почути нові поезії Богдана Томенчука. У виконанні автора, акторів калуського театру «Легенда» (керівник Леся Піцик) та заступника міського голови Наталії Табачук прозвучала філософсько-громадянська та інтимно-філософська лірика, яка увійшла до його п’ятої збірки «Постаті. Силуети».

Два розділи. 155 текстів. Тисячі слів. Але кожне має свою вагу.

«Живемо в таку пору, коли силуети щемкої дійсності стають постатями невблаганного часу на просторах такої милосердної, такої неминучої вічності. Майбутнє завжди стає минулим, і тільки пам’ять може владарювати над цим. Спочатку було слово, і потім було слово, і відтак буде слово. А поміж «потім» і «відтак» є ми… І вірші…», - йдеться у передмові до збірки.

І в тих віршах – минуле і сьогодення, любов і біль, зрада і честь, життя і  смерть… і багато іншого, що ми всі бачимо, відчуваємо, переживаємо, але не завжди можемо висловити. А ось Богдану Михайловичу це вдається. Все пережите ним виливається в поетичні рими, які ми із задоволенням читаємо і слухаємо. Адже не одна поезія автора вже покладена на музику. Майстерно їх виконує франківський бард Ігор Гриник. Саме його авторські пісні на вірші Богдана Томенчука додавали особливої ліричності вечору поезії. На музику кілька текстів поета поклали і калуські виконавці.

Сам автор зізнався, що вражений тим, що те, що він робить і пише, ще комусь потрібно. Він подякував калушанам за теплий прийом і пообіцяв через рік приїхати до нашого міста із наступною збіркою, яка вже практично готова до друку.

Від міської влади Богдана Томенчука привітали заступник міського голови Наталія Табачук, завдяки якій, власне, і відбулася ця зустріч, та керуюча справами виконкому Мар’яна-Божена Постоловська. Вони запрезентували винуватцю події незвичний дарунок – два торти у формі книжки, оздоблені точнісінько так, як палітурки нової збірки.

Завершився вечір поезії автограф-сесією і спілкуванням. Кожен міг випити келих вина і скуштувати кулінарного шедевру «Постаті. Силуети».

Додамо, що це третя презентація збірок поезій Богдана Томенчука у нашому місті. Восени 2015-го Калуш почув «Сезон ненаписаних віршів», а в листопаді 2016-го - «Місто героїв і понятих».

Людмила СТЕПОВА

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: