Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Світло істини». Юлія Багринівська презентувала у «Мінералі» виставку ікон (ФОТО)

Переглядів: 390

1 червня калуська художниця Юлія Багринівська презентувала в Музеї історії і трудової слави ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», який діє в Палаці культури «Мінерал», персональну виставку ікон «Світло істини». Юлія – професійна іконописиця. Закінчила Львівську Академію мистецтв.

Як повідомила директорка «Мінералу» Алла Терещенко, виставка була організована за сприяння голови Калуської районної державної адміністрації Жанни Табанець та з ініціативи депутатів Калуської міської ради Оксани Савчук і Віктора Бербеця.

На урочистому відкритті виставки Жанна Табанець зазначила:

Нещодавно я відвідала цю виставку Юлії Багринівської в Івано-Франківську і була приємно вражена. Не секрет, що ікони писати може не кожен художник. Тут потрібна велика духовна енергетика, віра у Бога. Тому ікони пишуть ті митці, які мають сильну духовну основу. У своїх творах вони розповідають про велич і вічність істин, про любов і прощення, нагадують нам про вічні цінності.

Привітав іконописицю з відкриттям виставки також отець Федір Мороз. Його вразило те, що художниця під кожною іконою написала тропарі, тобто вона подає свої ікони в молитовному вимірі.

– Ікона – це не просто фарба, тут важливо вловити суть, для чого і для кого вона написана, – зазначив отець. – Церква надає іконі богословського значення. Ікона в церкві не просто зображення, а присутність Бога у нашому житті. Мова ікони базується на основі Святого писання. Людина переосмислює те, що дається нам Богом. І сьогодні ми поринули у світ ікони, який нам відкрила саме ця іконописиця.

Заступниця Калуського міського голови Надія Гуш, своєю чергою, наголосила, що влада територіальної громади вітає такі ініціативи і тішиться з того, що у нас є художники, які займаються сакральним мистецтвом. Вона побажала Юлії творчих злетів і успіхів.

– Треба бути благословенною Богом, щоб творити таку красу, – додала Надія Гуш.

Як розповіла сама іконописиця, основна ідея виставки – розповісти про любов Бога, яка для людей є часом незбагненною та складною.

Ікони, які увійшли до експозиції, виконані у техніці акрилового малярства. Авторка по-сучасному переосмислює візантійський іконопис і привносить щось своє. Зокрема, при зображенні лику використовує червоний відтінок, який є дуже багатогранним і має різні значення. Він символізує і перемогу, і страждання, і муку, і любов.  

Кожна ікона – це моя розмова з Богом. Моє завдання – розказати, що Ісус Христос є світлом істини. Він заради нас пожертвував собою, – говорить авторка.

Юлія Багринівська також розповіла, що після того, як намалювала ікону «Благовіщення Пресвятої Богородиці», дізналася, що стане мамою. З того часу зрозуміла, що повинна ще більше розвиватися та вдосконалюватися в іконописі.

Палац культури «Мінерал» привітав художницю мистецьким дарунком – піснею у виконанні Лесі Ланик і Оксани Герус.

Художниця подякувала всім за допомогу в організації виставки, а також рідним за підтримку і синочку, який надихає її на творчість.

Додамо, що чимало ікон Юлії Багринівської уже прикрашають стіни місцевих храмів, зокрема двох церков у Пійлі – селі, де вона народилася. Всі сакральні експонати, представлені на виставці, невдовзі розмістять в одній із капличок, що на Калущині. У «Мінералі» виставка діятиме до 15 червня.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: