Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші вшанували головнокомандувача УПА Романа Шухевича (ФОТО)

Переглядів: 2015

Сьогодні калушани урочистим віче «За тебе, свята Україно!» вшанували відразу три події: 110-у річницю від дня народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича, 76-у річницю проголошення Акту відновлення української державності у Львові у 1941 році та 5-річчя спорудження пам’ятника Роману Шухевичу в Калуші.

Зібрання було малочисельним. Але як зауважив під час виступу депутат Верховної Ради України IV і V демократичних скликань Євген Гірник, «може, нас і не надто багато на вшануванні, але коли приходить вирішальний час, то українці можуть згуртуватися».

Красномовним прикладом згуртування калуської громади, за його словами, якраз було спорудження в часи правління Януковича пам’ятника Роману Шухевичу. Саме громада розпочала збір коштів, який потім підтримали міська та районна ради.

Ведучі свята Олена Мазур та Володимир Климентій перегорнули сторінки історії, згадали героїчну боротьбу УПА і українського підпілля та проголошення Акту відновлення української державності.

На тому, що ми вшановуємо ті сторінки історії, без яких не було б сьогодення наголосила перший заступник міського голови Галина Романко.

З нагоди 110-ої річниці від дня народження Романа Шухевича Галина Романко вручила Подяки міського голови учасникам розкопок криївки вояків УПА в Підгірках, зокрема, Роману Даніву, Богдану Петрині, Володимиру Сікорі, Віктору Павліву, Івану Василашу та Михайлу Стемберському.

Виступили на вічі також учасник військових дій на Сході Віктор Павлів та член Проводу українських націоналістів Степани Місевич. Останній закликав присутніх менше нарікати і критикувати, а більше працювати.

Святковості вічу додав виступ народного хору «Доленька» (керівник Оксана Івасенко), у виконанні якого прозвучали Гімн України та патріотичні пісні.

Завершилися урочистості покладанням квітів до пам’ятника Роману Шухевичу.

Нагадаємо, що автором пам’ятника Генерал-хорунжому УПА, який у Калуші встановили п’ять років тому, є калуський скульптор Ігор Семак.

До збору коштів на пам’ятник долучилися понад 2500 людей і 83 організації та підприємства. Громадська ініціатива «Загальна мобілізація» прозвітувала про надходження понад 170 тис. гривень пожертв від фізичних осіб. Загальна вартість проекту становила майже 490 тис. грн.

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: