Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші через ГРВІ на карантин іде школа №11, Сівка-Калуська гімназія – під питанням

Переглядів: 2857

Причиною призупинення навчання у загальноосвітніх закладах є великий відсоток школярів, хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції.

28 січня відбулося позачергове засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де обговорювалося питання перевищення порогу захворюваності учнів у деяких навчальних закладах міста.

За словами начальника Калуської міськрайонної філії Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Богдана Пеленички, на Калущині захворюваність на ГРВІ зростає, хоча перевищення епідпорогу ще нема. Зокрема, з 18 по 23 січня  у медичні установи міста і району з приводу захворювання на ГРВІ звернулася 631 особа. 68,9% з них – це діти до 17 років.

Щодо освітніх закладів міста, то тут ведеться щоденний моніторинг захворюваності. Як повідомила начальник управління освіти Калуської міської ради Ірина Люклян, з минуло тижня пішов ріст захворювання. Найгірша ситуація у Калуській школі №11 і Сівка-Калуській гімназії. Тут відсутні відповідно 24% і 22% школярів. В інших закладах поріг захворюваності, тобто 20%, ще не перейдено, але в деяких він наближається до цієї цифри.

Проте за словами директора Сівка-Калуської гімназії Василя Ільківа, не всі відсутні звернулися у медичні заклади, тому ще треба з’ясувати, чи дійсно вони хворі на ГРВІ.

Заступник генерального директора Комунального некомерційного підприємства «Калуська центральна районна лікарня» з охорони дитинства та пологової допомоги Богдан Кучма зауважив, що про епідемію наразі говорити зарано. До педіатрів надходить від 20 до 50 викликів. Але якщо у навчальних закладах перейдено поріг захворюваності, то необхідно призупинити навчальний процес, щоб завчасно перервати ланцюг.

Щодо Калуської ЦРЛ, то тут в пульмонологічному відділенні на 25 ліжках зараз 37 хворих з пневмоніями середньої важкості. У дитячій лікарні з пневмоніями наразі лише 6 дітей. Важких хворих нема.

Міський голова Ігор Матвійчук наголосив, що навчальний процес у закладах, де через ГРВІ відсутні понад 20% школярів, варто переривати. Це допоможе зменшити кількість хворих. До прикладу, це вдалося зробити, ввівши карантин у школах у минулому році.

Взявши до увагу всю інформацію, члени комісії прийняли рішення призупинити з 29 січня навчання у школі №11, а в Сівці-Калуській гімназії вивчити інформацію і прийняти аналогічне рішення, якщо захворюваність дітей на ГРВІ буде підтверджена. Вимушені канікули у школярів ЗОШ №11 поки що триватимуть тиждень.

В інших навчальних закладах навчання призупинятимуть лише при перевищенні порогу захворюваності. Рішення про карантин у закладі прийматиме директор школи спільно з управлінням освіти. Моніторинг за кількістю хворих вестиметься щодня.

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: