Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші досліджуватимуть єврейський цвинтар (ФОТО)

Переглядів: 636

У Калуші відбулася зустріч влади міста з представниками Асоціації єврейських організацій та общин (Ваад) України та Української асоціації юдаїки і магістерської програми з юдаїки НУ «Києво-Могилянська академія».

15 квітня міський голова Ігор Матвійчук, перший заступник міського голови Галина Романко і заступник міського голови Любов Максимович зустрілися з співпрезидентом Асоціації єврейських організацій та общин (Ваад) Йосифом Зісельсом, співкерівником магістерської програми з юдаїки в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» Віталієм Черноіваненком, керівницею експедицій магістерської програми з юдаїки, викладачем кафедри історії НУ «Києво-Могилянська академія» Тасією Сидорчук та співробітником Всесвітнього центру єврейсько-адвентистської дружби, членом Української асоціації юдаїки Віталієм Обревком.

Зустріч відбувалася з метою обговорення питання співпраці міста з цими організаціями щодо намірів дослідити місцеві єврейські пам’ятки та створити повний опис Калуського єврейського цвинтаря, повідомляє прес-служба Калуської міськради.

В ході зустрічі було обговорено деталі подальшої співпраці та можливих її результатів.

У межах візиту у Краєзнавчому музеї Калущини також відбулася лекція та презентація книги «Слово про свободу й відповідальність» Йосифа Зісельса.

Громадський діяч, який є учасником Ініціативної групи «Першого грудня», зупинився на аналізі політичної ситуації в Україні за часів президентства Ющенка, Януковича та Порошенка. Вказав на плюси і мінуси в роботі діючого президента, а також на важливості результату другого туру виборів, адже наразі для України найважливіше – це зберегти країну і курс на ЄС та НАТО. При цьому він вказав, що «червоною» лінією всіх звернень, які приймала ініціативна група, була свобода і відповідальність. Україна повинна пройти непростий шлях «по цементуванню єдиного народу», щоб бодай 80% громадян були поєднані саме цими гаслами.

Президент Української асоціації юдаїки Віталій Черноіваненко повідомив ЗМІ, що вони планують організувати влітку епіграфічну експедицію для дослідження єврейського цвинтаря Калуша. Зокрема на тиждень в липні приїдуть студенти і викладачі магістерської програми з юдаїки Києво-Могилянської академії, щоб описати поховання на цвинтарі та документувати написи, а відтак у серпні на два тижні до Калуша завітають колеги з Ізраїлю, щоб розшифрувати написи, викарбувані на мацевах – надгробних плитах. Підсумком цієї роботи має стати створення каталогу.

Віталій Черноіваненко також додав, що члени делегації відвідала наш єврейський цвинтар і вважають, що він у доволі непоганому стані. Хоч частина цвинтаря і зруйнована, проте те, що збережене, треба дослідити, адже тут є багато унікальних поховань, датованих ще 17 століттям.

Аналогічна експедиція була організована минулого року у Бережанах Тернопільської області, де також є єврейський цвинтар. Загалом в Україні є близько 2 тисяч єврейських цвинтарів. Наразі дослідити і відремонтувати вдалося лише 130.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: