Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші «квітне» онкологія. Лікарі радять частіше обстежуватися

Переглядів: 2205

Лише за вісім місяців цього року у міській поліклініці вперше взято на облік 144  онкохворих. Загалом на обліку в онколога перебуває 1563 калушан.

Констатуючи цю невтішну статистику онколог Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Габчак зазначив, що протягом дев’яти місяців 2016 року було взято на облік 123 вперше виявлених онкохворих, в той час як за вісім місяців цього року цифра вже сягає 144. Щоправда, випадків з четвертою стадією трохи менше: 21 проти 26-ти у 2016 році.

Що ж стосується пацієнтів з візуальними формами онкології, то їх на 20 більше, ніж у 2016-му: 54 проти 34-х.

Найбільшою проблемою є те, що в багатьох випадках захворювання виявляють на 3-4-ій стадіях, коли хвороба вже погано піддається лікуванню.

- Серед виявлених онкологій найбільше хворих і новоутворами молочної залози – 21 особа, у 5 з яких занедбаний стан, шкіри – 16, кишківника – 13, з яких двоє у 4-ій стадії, - зауважив Володимир Габчак. – А якщо брати до уваги всі випадки онкології шлунково-кишкового тракту, то цю недугу виявили у 26 чоловік, з яких 11 – у 4-ій стадії, що становить 42,3%, тобто майже половину.

При цьому лікар-онколог наголошує, що найбільша смертність спостерігається при раку легень, оскільки процес в даному випадку дуже швидкоплинний і погано лікується. Відповідно за рік-півтора людина згасає. А цю недугу у 2017-му виявлено у 15 калушан, і у кожного третього на 4-ій стадії.

Щодо віку, то за словами Володимира Габчака, найчастіше онкологією страждають люди від 40 років і старші, а найбільш проблемним є неорганізоване населення та пенсіонери.

Зважаючи на таку невтішну картину і лікар-онколог, і головний лікар міської поліклініки Михайло Гаврилишин закликають калушан ретельніше ставитися до свого здоров’я і частіше обстежуватися у лікарів.

- Я раджу жителям міста знаходити бодай 2-3 дні в рік для свого здоровя і проходити медичні огляди. Тим більше, що далеко їздити їм не треба, оскільки в міській поліклініці є хороша діагностична база, яка дозволяє діагностувати хвороби на ранніх стадіях, - наголосив Михайло Богданович.

При цьому керівник медустанови поінформував, що на жовтень-листопад запланований приїзд мамолога з обласного онкологічного центру. Відповідно калушани, які мають проблеми з молочною залозою і хочуть потрапити на прийом до обласного спеціаліста, повинні проконсультуватися з цього приводу в онколога міської поліклініки та пройти необхідні обстеження. Про конкретну дату приїзду мамолога поліклініка повідомить додатково.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: