Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У міській поліклініці запрацював модернізований цифровий рентгенапарат (ФОТО)

Переглядів: 972

З початку жовтня у Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги запрацював модернізований цифровий рентгенапарат для дослідження легень.

Як повідомив головний лікар поліклініки Михайло Гаврилишин, роботи з оцифрування старого флюорографа провела київська фірма «Телеоптіка», яка перемогла в тендері. Вартість обладнання, монтажу та навчання персоналу обійшлася у 542 тисячі гривень.

За словами Михайла Гаврилишина, модернізація цифрового ренгенапарата дає змогу оптимізувати роботу рентгенвідділу поліклініки. Тепер знімок можна отримати через 10 секунд після обстеження, тож є можливість прийняти набагато більшу кількість пацієнтів.

Разом з тим покращується якість діагностики, а також на 40% зменшується опромінення людини. Відчутною буде і економія на матеріалах, адже тепер вже не треба закуповувати флюороплівку, проявники, фіксажі.

- За рік економія орієнтовно становитиме 25% від вартості проведених робіт, –  зауважує Михайло Богданович. – Змінімізується також роль людського фактора при проведенні досліджень, зокрема недопроявка, артефакти на плівці, перефіксаж й ін., а відповідно якіснішою буде й діагностика.

Разом з тим головний лікар закладу додає, що проєкт з оцифрування флюорографа їм вдалося реалізувати завдяки ініціативі міського голови та депутатського корпусу:

- Сподіваємося, що міська рада і надалі сприятиме виділенню фінансування на впровадження цифрових технологій в поліклініці, адже це робиться на благо жителів міста.   

Задоволені модернізацією обладнання і працівники відділу. Так, рентгенлаборант Марія Лавриненко каже, що тепер працювати набагато легше. Вже не потрібно проявляти щодня метри плівки, розрізати, висушувати. За 10 секунд на моніторі комп’ютера є якісний знімок, який відразу перекидають рентгенологу, щоб зробив опис.  

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: