Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У приміщенні Калуського політехнічного коледжу відкрили горельєф колишньому студентові Сергієві Барничу (ФОТО)

Переглядів: 200

Свій військовий шлях Сергій Барнич розпочав 2015 року, коли по частковій мобілізації був призваний у військову частину В4264 і віддано виконував свій обов’язок перед Батьківщиною до 22 липня 2016-го. А далі, за покликом душі, громадянського обов’язку підписав контракт на військову службу в 109-й гірсько-штурмовий батальйон 10-ї гірсько-штурмової бригади на посаду сапера.

«Він ніколи не боявся своєї роботи, ніколи не боявся служби. Знав, що від його роботи залежить життя військовослужбовців у першу чергу, а також цивільного населення Донбасу, які могли потрапити на міновибухові загородження. Завжди йшов першим у саме пекло, тому що інженери розміновують дорогу перед усіма», – розповів «Калуш ФМ» начальник штабу, перший заступник командира в/ч а 3892, капітан Владислав Ревека.

Загинув Сергій Барнич 26 березня 2021 року поблизу селища Шуми, що на Донеччині, внаслідок обстрілів російських військ.

«Рухався з метою забезпечити наших військовослужбовців на виконання завдань після того, як була замінована ділянка місцевості поблизу населеного пункту Шуми. Снайпери завчасно закинули туди міни для того, щоб виманити групу розмінування, які вже декілька днів розміновували дану місцевість. Здійснили вогневу засідку, внаслідок якої він і загинув. Як справжній воїн він до кінця виконав свій обов’язок», – додає Владислав Ревека.

Разом із ним загинули ще троє військовослужбовців 109-го гірсько-штурмового батальйону 10-ї гірсько-штурмової бригади. Військовослужбовиця Катерина Арсені памятає всі трагічні дати в історії батальйону: «Це був кривавий березень, а потім кривавий квітень. 2021 рік узагалі чорний рік для нашої військової родини 10-ї бригади і 109-го батальйону. В нас було дуже багато втрат. Щоб ви собі розуміли, якщо 1 березня наш батальйон заїхав у зону ООС, а 18 березня вже була перша втрата. А потім 20 березня, а потім 26 березня. І Сергій не єдиний, хто загинув того дня. Їх було четверо, четверо побратимів. А потім було 3, 22 квітня. Всі дати за 5 років своєї служби я пам’ятаю».

Ініціатором відкриття горельєфу Сергієві Барничу в приміщенні Калуського політехнічного коледжу став заступник директора з виховної роботи, учасник АТО Любомир Фединяк.

Вшанувати пам’ять Героя прийшли його батьки, родина, друзі, викладацько-педагогічний колектив та студентство. 

Чин освячення пам’ятного знака, створеного відомим калуським скульптором Ігорем Семаком, здійснив настоятель храму Святого Духа УГКЦ отець Ігор Пришляк.

На важливості пам’яті наголосила заступниця Калуського міського голови Надія Гуш: «Для студентів це надзвичайно важлива подія. На прикладі геройського вчинку Сергія Барнича будуть виховуватися студенти у дусі національно-патріотичного виховання».

Зворушливо звучали слова вдячності полеглому Сергієві Барничу і запевнення в продовженні його незавершених справ від усіх виступаючих. Не стримувала емоцій і мама Сергія – Любов Барнич: «Дякую директору коледжу, педколективу, студентам, владі калуській і всім за те, що ви пам’ятаєте мого сина і не забуваєте його. Дуже вам дякую».

Сергій Барнич загинув, але залишилась пам’ять, яку необхідно зберегти для всіх прийдешніх поколінь, адже Герої не вмирають, допоки про них пам’ятають.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: