Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У виставковій залі Калуша відкрилася виставка робіт Василя Булавинця «Галичина, що минає» (ФОТО)

Переглядів: 350

У виставковій залі Калуша відкрилася персональна виставка живопису калуського художника Василя Булавинця. Експозиція присвячена 150-літтю церкви Миколая Чудотворця в с. Мостище. Автор є старостою цього села.

У всьому різноманітті існуючих фарб акварельні фарби по праву прийнято вважати одними з найдавніших і улюблених художниками найрізноманітніших шкіл і напрямків. Саме акварельна фарба володіє властивостями, які надають малюнкам особливої прозорості. Ця техніка є улюбленою і для калуського художника, нині старости села Мостище Василя Булавинця.

– Його роботи є щирими і доволі світлими. Власне, акварель така і є. Це трошки важча техніка, як, наприклад, олійний живопис чи акрил. Акварель – це все-таки графіка, і якщо трохи переграти з тонами, то відповідно можна роботу «замучити» і вона буде виглядати брудною. Насправді людина, яка займається безпосередньо аквареллю як технікою, вона повинна чітко розуміти, де вчасно зупинитися. Насправді ця майстерність приходить з часом, – зазначає директор музейно-виставкового центру Артур Єфремов.

Василь Булавинець не має спеціальної художньої освіти. Навчався малювати у студії Валентини Муц. Був частеньким гостем і в творчій майстерні відомого калуського художника Йосипа Кравця:

– Він до мене в майстерню приходив з семи класів, і все поза школу, і все вчився, але я олією малюю, а ці роботи нічим не гірші, як намальовані олією. Вони прекрасні. Художникам  треба приклад брати з нього – стільки малюнків мати, а він ще дома має з 300 штук.

Назва виставки «Галичина, що минає» теж вибрана невипадково.

– За останні 5-6 років все різко помінялося. Ми бачимо, що та Галичина, ті звичаї, ті устої, ті традиції помалу відходять у минуле і наші погляди, нашу культуру заповнює вже світова культура. І це добре. Я якраз хотів представити ту Галичину, котра вже минає, – розповідає Василь Булавинець.

У руках Василя Булавінця звичайні фарби та пензлик створюють унікальні живописні роботи. Їх відмінна риса полягає головним чином у прозорому тонкому шарі фарби, який залишається після висихання води на папері.

– Найбільше мене зачепили роботи в техніці гризайль, тобто коли використовується один колір. Особливо «Перший сніг», загалом на виставці багато робіт у цій техніці. Є з кого брати приклад, є над чим вчитися, – переконана художниця Вікторія Гречко.

Міський голова Андрій Найда теж вражений роботами Василя Булавинця. Каже, що знав його як виробничника, але аж ніяк не художника:

– Я вражений, що в нас дійсно є малюючі старости. Для мене взагалі він виробничник був, працював на «Поліолефіні», і ось у виробничника є талант до малювання. Оглянув його картини, мені реально сподобалися його роботи. Василеві треба талант розвивати далі. Є куди рухатися, є куди розвиватися, і загалом бажаю йому величезного натхнення.

Виставка експонуватиметься впродовж місяця.

 

 

 

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: