Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Василь Фіцак: «Були кілометри зіпсутої плівки, маса кадрів, а тепер є кілька тисяч цікавих фото» (ФОТО)

Переглядів: 1720

12 лютого у краєзнавчому музеї Калущини відкрилася фотовиставка гірського рятувальника та природолюба Василя Фіцака під назвою «Карпатам на зустріч. Відпочинок з турботою про довкілля».

Стіни двох музейних залів заполонили фото. На них природа, тварини, птахи. Це те, що найбільше любить фотографувати Василь. Всього на виставці – 250 світлин. Хоча, як зауважує автор, фотографій такого формату у нього є близько 800, а меншого (10х15) – зо 3 тисяч.

Захоплюватися фотографією Василь почав з 12 років, відколи перший раз пішов у гори. І ось уже минуло чверть століття, а захоплення горами, як і фотографією, не минуло. Увесь вільний час молодий чоловік проводить у горах, а тепер ще і робочий теж, адже працює рятувальником Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста на горі Піп Іван. Його вподобання розділяє і дружина Мар’яна та маленька донечка. Саме з ними він нерідко подорожує гірськими стежками та дорогами Калущини, маркуючи маршрути чи просто відпочиваючи.

На виставці винуватець події, який у цей день святкував свій день народження, зізнався, що спершу були кілометри зіпсованої плівки, а потім маса кадрів - гірших, кращих, зате тепер є тисячі цікавих фото.

- Про кожну з цих 250 фотографій я можу сказати, де і коли вона була зроблена. Тут миті, які вразили мене. Ось, до прикладу, щоб сфотографувати сичика волохатого (показує його. – Авт.), довелося довго за ним полювати, бо це рідкісний птах, - розповідає Василь Фіцак. - Тварин і птахів взагалі непросто знимкувати. Треба мати неабияке терпіння. Іноді, щоб зробити хороші кадри, доводиться витратити і кілька годин. Та й фототехніки професійної у мене поки що нема.

А ще природолюб наголошує, що Карпати потребують уваги, адже багато видів флори і фауни зникає. Відпочинок у горах, на його переконання, повинен проходити з турботою про довкілля.

- Переважна більшість туристів, які йдуть у гори, ну відсотків 90 - це люди-споживачі, - каже Василь Фіцак. – Вони розводять вогнища, де заманеться, зривають рідкісні рослини, які занесені до Червоної книги, а тепер ще й несуть піротехніку, яка неабияк відлякує тварин і птахів. Тому до цього треба привертати увагу, навчати людей і під час відпочинку шанувати довкілля, а не нищити його.

Фотовиставка Василя Фіцака експонуватиметься у краєзнавчому музеї (вул. Шевченка, 9) протягом трьох тижнів. Оглянути її і полюбуватися красою Карпатського краю може кожен охочий.

Принагідно додамо, що гори і фотографія – не єдине уподобання Василя Фіцака. Цей чоловік також вивчає і досліджує історію міста і краю, зокрема його цікавлять дзвони і двоноливарство, займається разом з іншими краєзнавцями розкопками старої частини Калуша та з калуським активістом, а водночас і другом Олександром Ковалем з осені 2016 року наводить лад на старому міському кладовищі в районі Височанки.

Як уже інформувало «Калуш ФМ», ці двоє калушан хочуть не лише прибрати територію кладовища, а й у перспективі за сприяння і фінансової підтримки міста привести до ладу гробівці, розділити кладовище на сектори, облаштувати доріжки, освітлення, тобто перетворити наш цвинтар в туристично привабливий об’єкт, щоб сюди, як і на Личаківський у Львові, приїжджали люди.

Людмила СТЕПОВА

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: