Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Як у Калуші виготовити медичну довідку для автошколи самому і без додаткових «платежів». Покрокова інструкція

Переглядів: 4411

Одним із обов’язкових документів для навчання в автошколі є медична довідка щодо придатності керування транспортним засобом.  Її виготовлення може забрати від кількох годин до кількох днів.

Ось кілька порад, які дозволять витратити менше часу та уникнути несподіванок під час відвідання Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги (Калуської міської поліклініки).

1. Найкращими днями для виготовлення довідки є вівторок, середа та п’ятниця. Саме в ці дні приймають всі лікарі, котрих потрібно обійти для огляду.


2. Приходити потрібно зранку. В реєстратурі, у віконечку каси, сказати, що Вам потрібна довідка для автошколи.


3. З собою потрібно мати паспорт, військовий квиток (або приписне), два фото 3 на 4 та сечу для аналізу.


4. У касі Вам доведеться заплатити 42 гривні ПП «Актив ІВ» за інструктаж з надання першої невідкладної допомоги при ДТП. Заплативши, Ви можете вимагати в адміністрації закладу прослухати такий інструктаж. За словами заступника головного лікаря поліклініки, такі інструктажі не проводять через те, що люди не хочуть їх слухати.


5. Також у касі оплачуєте 79 гривень за проходження медогляду, 70 гривень за сертифікат від нарколога та 57 гривень за сертифікат від психіатра.


6. У касі отримуєте бланк для проходження лікарів та здачі аналізів.


7. Здаєте аналіз сечі, крові з пальця та з вени. Аналізи будуть готові в той же день після 15.00.


8. Потім йдете на флюорографію та електрокардіографію (ЕГК). Результати ЕКГ отримуєте відразу, а за флюорографією, з великою долею ймовірності, доведеться прийти на наступний день.


9. Проходите лікарів  – хірурга, невропатолога, окуліста, ЛОРа, терапевта та  дільничного терапевта, , які ставлять печатки і підписуються у бланку. Вам дадуть картку з номерами усіх кабінетів, які потрібно обійти. Проходячи лікарів, найкраще займати чергу відразу до кількох кабінетів, які знаходяться на одному поверсі.


10. Нарколог та психіатр проводять огляди лише у вівторок, середу та п’ятницю з 13.00 до 15.00. і повинні видати Вам свої сертифікати.


11.  Із заповненим бланком огляду лікарів, двома сертифікатами, результатами аналізів, флюорографією та ЕГК піднімаєтесь на четвертий поверх, наліво і в кінець коридору. Тут, у приймальні головного лікаря, Вам виписують довідку для автошколи.


 

Отож, щоб отримати довідку сплануйте свій день так, щоб зранку витратити 2-3 години на здачу аналізів, флюорографію, ЕГК та проходження лікарів.

На наступний день (якщо це вівторок, середа або п’ятниця) приходьте після обіду. У реєстратурі заберіть результати своїх аналізів (кажете «шоферська папка» і своє прізвище), результат флюорографії.

Йдіть до нарколога та психіатра (можна лише з 13.00 до 15.00 у вівторок, середу та п’ятницю) і отримуйте сертифікати.Все це можна зробити і в перший день, але результат флюорографії і так, швидше за все, буде готовий лише наступного дня.

Бланк оглядів, аналізи та сертифікати «обмінюєте» на довгожданну довідку. Правда, прийти за нею Вам можуть сказати на наступний день.

Таким чином, при правильному плануванні довідку для автошколи в Калуській міській поліклініці можна зробити самостійно за 2-3 відвідування, 3-4 години проведених у поліклініці та за 248 гривень.

У Калуській районній поліклініці така довідка обійдеться у 287 гривень, а на «чорному ринку» у Калуші - 450-500 гривень.

В Івано-Франківську, щоб отримати медичну довідку щодо придатності керування транспортним засобом, доведеться ще й поїздити містом та побувати у диспансері у Чукалівці.

Також громадські активісти Львова у 2016-му році вимагали у директора Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА більш швидкого та менш бюрократичного проходження медичного огляду для отримання цієї довідки.

Насправді процедура медогляду відбувається згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я, а місцеві адміністрації лише встановлюють тарифи.

Фото: Авто Прогресс

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: