Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

З грудня міська поліклініка Калуша вводить електронний запис і змінює графік роботи

Переглядів: 6125

Записатись на прийом до лікаря на точний час тепер можна буде онлайн - через сайт Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Для зручності пацієнтів запроваджується і новий графік роботи – з 8.00 і до 20.00. Обидва нововведення планують ввести вже з 1 грудня.

Про це повідомив головний лікар Калуського міського центру надання первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин. За його словами, запис на прийом через сайт призначений для тих випадків, коли пацієнт хоче вибрати час візиту заздалегідь.

- Проте це нововведення потребує розуміння та дисциплінованості як від медиків, так і пацієнтів, - зазначає Михайло Богданович. – Для медиків – це чітке дотримання графіка роботи і освоєння програми, а для пацієнтів – розуміння того, що лікар - не машина і що є певна кількість людей , яких він може прийняти. До прикладу, у терапевта – це 5 людей на годину, а у вузькопрофільного спеціаліста – 4. Отже, можуть виникнути черги очікування до кардіолога, невропатолога чи ендокринолога. Але щоб у громадян було більше можливостей потрапити до лікаря, з 1 грудня тривалість роботи закладу буде продовжена. Поліклініка працюватиме з 8.00 до 20.00. При цьому тривалість робочого дня лікарів залишиться в межах трудового законодавства.

Окрім онлайн-запису, і надалі можна буде записатися на прийом через реєстратуру.

Головний лікар також додає, що до вузькопрофільних спеціалістів запис здійснюватиметься через сімейного лікаря. Сімейний лікар також даватиме скерування на аналізи, обстеження та виписуватиме рецепти й довідки.

Наразі в міській поліклініці триває процес заповнення декларацій на обслуговування в лікаря. Відтак буде сформований реєстр громадян. Ті громадяни, які уклали декларації з медпрацівниками установи, обслуговуватимуться і отримуватимуть послуги безкоштовно, бо держава за них обіцяє відшкодовувати кошти. А ось ті, які не укладуть декларацій, а захочуть потрапити на прийом до лікаря поліклініки, будуть вимушені прийти у медустанову, укласти угоду і лише через місяць отримають право на обслуговування. В іншому випадку відвідування лікаря буде платним. Розцінки, за словами Михайла Гаврилишина, мають бути визначені Кабінетом Міністрів.

На даний час декларації з лікарями міської поліклініки підписали близько 15 тисяч калушан. І хоча дані з декларацій у загальнодержавний реєстр можна буде вносити лише з 1 квітня наступного року, адміністрація закладу просить громадян не зволікати із їх заповненням. Оскільки поліклініці необхідно сформувати повну базу даних і передати її Міністерству охорони здоров’я.

Головний лікар поліклініки також наголошує, що Національна служба здоров’я України ще не працює, і всіляко відтягується час з оплати підписаних декларацій. Тобто, гроші, які мають «ходити за пацієнтом», невідомо коли будуть.

Окрім того, Михайло Гаврилишин зауважує, що проблемним і не до кінця врегульованим залишається питання відвідування пацієнтів за викликами.

- Міністерство каже, що лікар не повинен ходити на виклики або ж самостійно визначати доцільність відвідування пацієнта на дому. Цей момент також може викликати невдоволення і непорозуміння, - вважає очільник поліклініки.

 

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: